Český pohár štafet Kroučová – neděle

Začalo to ráno na dálnici, kdy se ukázalo, že od Říčan až k letišti není jediné místo k natankování... nakonec nás zachránila benzínka v Hostivici, kde se mi do 50 litrové nádrže vešlo 51,5 litru benzínu :-).

Pak už to šlo hladce. Rozbíhal jsem naši nadupanou veteránskou štafetu. Na první kontrolu byl dlouhý postup po cestě, tam se ukázalo, kdo jak je na tom fyzicky... nicméně držel jsem se v balíku na třetím místě za Kamenicí a Jabloncem.

Pak následovala pasáž s jemnými terénními tvary ve svahu, to jsem šel bez chyby, delší postup na 8. jsem zvolil po vrstevnici a na kontrole jsem už před sebou viděl čelo závodu - Fandu Paška z Kamenice. Devítku jsme razili spolu, následoval dlouhý postup přes údolí. Fanda volil obíhačku zprava... mně se nechtělo s ním běžet, navíc po cestě = nuda, tak jsem se rozhodl, že půjdu dolů a nahoru - direkt variantu přes údolí. To byla chyba... kdybych to běžel sám, šel bych okolo... to údolí je dost hluboké, prostě obíhačka se vyplatila - Fanda na mě na tomhle postupu získal téměř dvě minuty. Pak už se nic moc nestalo, na divácké kontrole na mě Šrámas křičel, že je to super, ale to by křičel i, kdybych dobíhal se zlomenou rukou dvě hodiny po limitu. V cíli jsem předával Prakinovi na druhé pozici cca 2 minuty za Kamenicí. Prakin zaběhl pěkně a zhruba stejnou ztrátu na druhé místo donesl do cíle Petrovi. A Petr to rozbalil, sice si nenechal poradit a šel taky přes údolí, ale nekonec ztrátu suverénně stáhl a do cílové rovinky vbíhal za mohutného jásotu na prvním místě. Teprve 5 minut za námi dobíhala na druhém místě štafeta Ostrova, třetí skončil Jablonec.

Úspěch je to historický, nicméně neměly by zapadnout ani výsledky ostatních říčanských a středočeských štafet. Járova štafeta třetí v H12, Vildova 13., v D12 Laura 11., Emča s Martinou 12. a čistě říčanská štafeta Maki, Emča, Barča skončily na 22.místě. Celkově středočeské děti obhájily druhé místo za východočechy, takže velký úspěch. A dařilo se i říčanským - holky v D18 sedmé (ze 34 štafet), dámy v D105 šesté a MIX Lůca-Klára-Pavel krásné 12.místo.

Další štafety jsou při vyhlášení PPŽ  24.června a pak hlavně mistrovství republiky 10.-11.října u Hodonína. S tím počítejte 🙂

Díky Petrovi za fotky. Něco ještě časem přidám, už teď jsou nějaké další fotky na webu Kamenice.

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.