Oplanská bloudička

Pro někoho byly štafety ve Vracově příliš daleko, jiný se na ně necítil. Jako náhradní program se nabízela účast na malém ale pěkném závodě v nedalekých Oplanech.

Bloudicka_2015_76Podobně jako loni se závod uskutečnil na mapě Oplanská bloudička pokrývající les na jihovýchodním okraji obce. Úplně stejné to ale nebylo, prostor závodu byl posunut více k západu. Měřítko 1:7500 bylo velmi milosrdné, mapa byla krásně přehledná. Pořadatelé v čele s Rudou Vaiglem připravili tři různé tratě, takže si každý mohl vybrat podle svých sil a zkušeností. Krátká trať  byla určena především pro malé děti a začátečníky, zatímco střední už byla orientačně trochu náročnější. A nakonec tu byla dlouhá trať, která zabíhala nejhlouběji do lesa.

Na závodníky v docela příjemném podzimním počasí čekal dobře průběžný les s řadou terénních nerovností, především rýh, potůčků a vodotečí. A nějaké to převýšení se zejména u delších tratí také našlo.

Pokud dobře počítám, možnosti si zatrénovat a zaběhat v pěkném prostředí využilo 24 říčanských orienťáků. Cílem proběhlo i pár dalších rodičů a sourozenců. Můžeme říci, že říčanské dresy byly v lese dostatečně vidět. A nejen v lese. I ve výsledcích. Zejména v nejmladší kategorii jsme obsadili čelní místa. To ostatně ukazuje i stručný výpis z výsledkové listiny.