Český pohár, INOV-8 CUP – žebříček A – 28.-29. května

Tento víkend se pár jedinců vypravilo do Jeseníků na další díl žebříčku "A". Vzdálenost necelých 300 km a čas jízdy cca 3,5 hodiny (nejrychleji přes Polsko) byly důvodem méně početné výpravy = holky držitelky "A" licence a jejich pravidelný rodinný doprovod. V místě závodů vrcholilo krátce po poledni ME v OB závody štafet. Kdo přijel do centra o něco dříve, měl jedinečnou možnost nasát atmosféru velkých závodů, vidět nejlepší evropské borce a dostatečně se namotivovat na naše závody.

Ve fotogalerii nejprve přinášíme pár momentek ze závěru ME šfafet ženské kategorie, květinový ceremoniál a vyhlášení vítězů v mužské kategorii. Jistě jste zaznamenali, že naši reprezentanti kluci obsadili krásné 3. místo a holky byly 5. v redukovaném pořadí. Bohužel jsem nezískal fotografickou akreditaci na ME, fotografie tedy nejsou pořízeny z nejlukrativnějších pozic. Ale snad atmosféru a emoce provázející závěr závodu zachycují - radost Finek, které přespurtovaly Švédky až v cílové rovince, zklamání Švédek, doběh našich holek, radost na stupních vítězů, sličné hostestky, medaile na krku našich kluků  a českou vlajku stoupající vzhůru.

A jak jsme bojovali my? V sobotu krátká trať, start 00 ve 14:30. Závodníci startující kolem 17 hodiny měli v lese i díky zatažené obloze docela tmu. Závod nebyl náročný převýšením, ale ukrytím kontrol. Velice často byla kontrola vidět až těsně u ní, šikovně ukrytá za kameny, stromy, v jámách, ... . Moc pěkná krátká trať.

Večer začalo pršet a lilo skoro celou noc. Nedělní závody (klasika) už byly bez deště, ale vody zůstalo v lese opravdu hodně. Kamenitý terén, samá voda, převýšení 200m a více už od kategorie H14 činily závod hodně náročným. To potvrzovaly nejen slova mnoha závodníků, ale i výrazy ve tvářích na doběhu, mokré vlasy i těla, čvachtající boty.  Fotky našich borců nejsou výjimkou.

Nejlépe se dařilo Báře. V sobotu nenašla přemožitelku, v neděli byla těsně za stupni vítězů. Maruška běžela v sobotu výborně (11/42 = 11. místo ze 42 závodnic), v neděli taky pěkně (25/41). Hanka v sobotu hodně na pohodu (38/42), v neděli zabojovala a skončila (26/41) hned za Maruškou. Jára v H14 neměl tentokrát závod zařazený do žádného žebříčku, ale oba dny běžel pěkně (sobota 24/57, neděle 19/43).

Z dospěláků ME nejvíce motivovalo Ivu - šokující 2. místo v D40 v sobotu.

Všem gratulujeme a díky za reprezentaci oddílu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.