ŽB Čechy, 18.-19.6., Chvojkovský mlýn

O víkendu jsme se vypravili na závody do Chvojkovského mlýna, nedaleko Jesenice na Rakovnicku. Počasí bylo pěkné, ač na běhání trošku teplejší, než by bylo příjemné. Shromaždiště bylo dosti rozlehlé, což ale při hojné účasti nebylo tolik na závadu. Usídlit jste se mohli buď v centru dění na pěkném trávníku vedle fotbalového hřiště, vedle doběhu na značně bažinatém území vyhrazeném pro oddílové stany nebo poněkud v ústraní na louce určené pro stany těch, co přespávali na shromaždišti. My jsme zvolili louku pro přespání, což byla z diváckého hlediska velice dobrá volba. Stan jsme si totiž postavili hned u koridoru, kterým běhali chlapi H21 při výměně mapy; jejich trať totiž měřila úctyhodných 17km, a tak si v půlce závodu měnili mapu, protože na jednu by se to přehledně nevešlo. A komu nestačil pohled na eliťáky, mohl se bavit zmatenými jedinci, kteří do onoho diváckého koridoru nabíhali v domnění, že vede na sběrku, a pak se nestačili divit, když se objevili skoro v cíli.

Les byl krásný, čistě průběžný, jenom pár světlých hustníků a spousta cest a vrstevnicových detailů. Běh ztěžovalo jen borůvčí; pomalejším a pozornějším běžcům ale na odměnu nabízelo své modré plody. V sobotu se běžela klasika. Stavba tratí ji sice připomínala snad jen délkou, neboť se na mapě objevilo jen velice málo dlouhých postupů náročných na vymyšlení, pro klasiku tolik typických, ale závodníci se aspoň v lese nenudili. Na klasiku velký počet kontrol a kratší postupy udělaly ze závodu skvělé a zábavné proběhnutí v nádherném lese. Říčanští se v lese ale kochali možná až moc, neboť jenom sestry Vyhnálkovy se dostaly pod hranici 15 min. ztráty na vítěze, a to dvěma pátými místy, v šestnáctkách a jednadvacítkách.

V neděli byla na programu krátká neboli middle. Les stejně krásný jako v sobotu, jenom kontroly s ním trochu víc splynuly a byly hůře k nalezení. Navíc jich v lese bylo skutečně hodně, takže bylo třeba si hlídat, co za kód razíte. To se nám povedlo,  a tak jsme dosáhli i na několik pěkných umístění. V desítkách Maki  skvěle čtvrtá a Adélka 14.. Mařka i Bára zopakovaly své sobotní výsledky. Do ztráty 10 min. na vítěze se ještě vešli muži Šrámkovic Jára (36. v H14) a Petr (23. v H45). Těsně přes deset minut ztratila Klára na 17. místě v D40.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.