MČR štafet a družstev Dolní Prysk 8.-9.10.2016

Minulý víkend proběhlo MČR a Veteraniáda štafet a družstev na severu Čech. Co nás čekalo? V sobotu 3-členné štafety a v neděli 5-ti až 8-mi členná družstva podle kategorie. Běhalo se v pěkných kopcovitých terénech s množstvím pískovcových skal a kamenů, vesměs dobře průběžných až na pár kamenných polí. V sobotu jsme postavili 4 štafety a v neděli 3 družstva. Kromě toho byly některé naše děti nominovány reprezentovat Středočeský kraj - Ema, Jára, Laura a Martina, což je odměna za jejich dlouhodobé pěkné  výsledky.

Počasí ryze podzimní, chladné, vlhké a v sobotu i deštivé nic neubralo na intenzitě soupeření, povzbuzování a kvalitě sportovních výkonů všech účastníků. V sobotu jsme fandili především štafetě našich holek v kategorii D18. Celý rok spolu poctivě objížděli všechny závody Českého poháru štafet a sobota byla vyvrcholením.  Holky běžely moc pěkně a obsadily kráné 6. místo. Hned po závodě z nich bylo cítit trochu zklamání, protože závod rozběhly nejlépe z celého roku, ale jednu větší chybu už nedohnaly, takže to na vysněnou medaili nevyšlo. Šesté místo je krásné, holky děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu. Bára od příštího roku přestupuje do vyšší věkové kategorie, takže to byla na nějakou dobu jejich poslední společná štafeta, dokud ji Maruška a Hanka věkově nedoženou v D21 :-). Holky obsadili i celkové 6. místo v celém seriálu Českého poháru štafet a potvrdily stabilní a vysokou výkonost na úrovni ČR.

V sobotu se na trati statečně držely Maki a Bára v DH12, především pro Maki běhající D10 to byla těžká trať, ale zvládla to pěkně. Z nás dospěláků sobota nejlépe vyšla Pavlovi, holkám vyšla lépe neděle.Za Středočeský kraj obsadila Martina krásné 7. místo v DH12, Laura a Ema 38., Jára byl 11. v H14.

Nemůžeme nezmínit krásný výsledek našeho trenéra Míry S. V sobotu zlato a v neděli bronz jsou super, gratulujeme. V sobotu Míra dorazil do centra 10 minut před svým startem, takže měl vše opravdu vypočítané tip ťop :-).

V neděli běžely Maki, Bára, Vítek společně se dvěmi děvčaty z Hostivic dětský MIX, ostatní vytvořili 2 dospělé MIXy. Zdravě jsme si mezi sebou zasoutěžili a až do posledního úseku bylo vše hodně otevřené. Poctivě jsme se po každém úseku střídali ve vedení v našem "minisouboji", až se nakonec ukázal rozhodující náskok ze 4. úseku. Nikdo ale neudělal žádnou zásadní chybu, užili jsme si to, Klára super zafinišovala do cíle, Maruška si mě podala v pytlíku, Bára a Hanka standardně dobře, Iva a Eva taky, Pavel a Libor poslední úseky hodně vyrovnaně.

Z našich reprezentantů Středočeské oblasti se v neděli nejlépe dařilo Martině, její družstvo bylo 11 sekund od bronzové medaile a skončili 4. Velká gratulace. Laura, Ema a Jára na svých úsecích taky běželi pěkně.

Všem účastníkům gratuluji k pěkným výsledkům. Nálada byla výborná a z úsměvů na tvářích ve fotogalerii nepoznáte, zda svítilo sluníčko nebo bylo zataženo až deštivo. K tomu pomůžou jiné indicie. Bára má v předchozím odkazu pěkné fotky s uměleckým nádechem, o ty z mého foťáku se podělili Hanka, Jára a já.

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.