Oblastní mistrovství na klasické trati – Řevnice, 19.05.2013

Extrémní závod co do parametrů trati i terénu. Pro většinu z nás to byl nejtěžší letošní závod, o to více nutno ocenit a vyzdvihnout výborné výsledky (viz dále). Co dnes vyšlo na jedničku bylo počasí. Teplo až horko a jasno celý den. Někteří z nás toho měli dost již po příchodu na start, rádi by se napili, ale nebylo čeho. Petra neběžela, šetřila kotníky dle její informace z důvodu kamenitém terénu. Hned kousek za startem jsme ji dali za pravdu. Přeběhy kamenných polí a seběhy/výběhy kamenných roklí byly na denním pořádku. Často byly slyšet bolestivé výkřiky závodníku při špatných došlapech, jejich následné klení neuvádím z důvodů i dětských návštěvníků tohoto webu. Petra si mimo závod proběhla HDR a i tady to prý bylo hodně náročné. Děti běžely opět výborně, stabilní želízka mají opět medaile, statečně bojovali všichni a při dnešních těžkých závodních podmínkách všechny moc chválíme.

O náročnosti závodů svědčí i pozávodní stav dospěláků - Prakin modrá holenní kost (dle GPS naběhal přes 19 km), Zita si vyčerpáním na startu vzala jinou mapu (časem v kategorii dle mapy by byla na 3. místě! (a to bez popisků), porota bohužel byla neoblomná, takže disk), Petra nechala nohu mezi kameny (naštěstí jen naražená noha o jeden kámen), Míra hovořil o nejhorším závodu co letos běžel, Petr se v cíli vzpamatovával dost dlouho (dle GPS 14,8 km). Nejvíce dorvaný byl Honza - kromě roztrhané čelenky a šrámů na těle navíc několikrát málem přišel o vlasy. Třeba si příště vezme dlouhé kalhoty a "něco" na hlavu. V centru ho zachránila buchta, co mu nechala Fany, takže se docela rychle  vzpamatoval.

Autor článku: Kulino

Fotografie ze závodu.

Závody byly přeborem Středočeské a Pražské oblasti . Výsledky (uvedeno absolutní pořadí a v závorce medailové umístění za Pražskou oblast):

D10: 8. De Heij Laura, 13. Pračková Ema, 14. Zichová Veronika
D10L: 3. Šimšová Pavla (1. za Prahu), 4. Pokorná Adéla (2. za Prahu)
D12: 2. Vyhnálková Marie (2. za Praha), 10. Šimšová Barbora
D14: 1. Sieglová Eliška (1. za Prahu), 5. Šrámková Hana (3. za Prahu), 10. Rohlíčková Františka, 12. Pelikánová Máša
D16: 1. Vyhnálková Barbora (1. za Prahu), 11. Repiská Amálie
H10: 4. Šrámek Jaromír (1. za Prahu), 7. Rožek Vilém (3. za Prahu)
H10L: 2. Rožek Vojtěch (2. za Prahu),
H12: 7. Šimša Martin, 28. Vedral Tomáš, 29. Zicha David
H16: 13. Pelikán Lukáš

Střípky z dospěláků:

Výborný Roman (H45L) 2. místo, Míra 6. místo v H21K, David v první třetině H21L (13. místo).
Holky zabodovaly v D35L: Iva 6. místo a Petra 8. místo (z 21 závodnic). Jana pěkně v D21L - 11. místo.

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.