SMIK Jíloviště – Cukrák 17.11.2012

Na ukončení sezóny se v sobotu 17. listopadu v Jílovišti na mapě Cukrák běžel SMIK. To je orienťák s migrujícími kontrolami. Závodník musí v časovém limitu hodiny orazit co nejvíce kontrol v libovolném pořadí. Jsou rozdělené na 1bodové, 2bodobé a 3bodové a vy musíte nasbírat co nejvíce bodů. Všechno se to komplikuje ještě tím, že kontroly nejsou na jednom místě, ale migrují. Aby se vědělo kdy a kde budou, dostanou závodníci "jízdní řád". Na mapě i jízdním řádu jsou kontroly označené A, B, C (42A, 42B, 42C). Další zajímavost je, že se startuje hromadně a jsou jen dvě kategorie: muži a ženy.

Mohli jsme si odložit věci do restaurace Pod lesem, kde číšníci nebyli zrovna nejpříjemnější. Většina lidí byla venku a ti, kteří si zabrali stůl uvnitř byli vyhnáni ještě před startem... Ale co se musí uznat, je fakt, že měli výborné dorty. Petr Šrámek slíbil všem holkám, že když poběží s jízdním řádem připnutým na tričku, koupí jim dort. A tak holky po SMIKu oslavovaly :D.

Protože byly jen dvě kategorie, byla šance na dobré umístění velice malá a proto blahopřeji Davidu Rožkovi se 33 body, který se umístil na úžasném 6. místě ze 145!! Zbývalo mu jen 10 vteřin do limitu! Dále se výborně umístili Bára Vyhnálková s 23 body na úžasném 12. místě a hned za ní Eliška Sieglová se stejným počtem bodů a ztrátou na Báru pouhou 1 vteřinu! Blahopřejeme Lence Forstové, která se se svými 21 body umístila na 20. místě! Dobře si vedly i holky s 18 body - Marie Vyhnálková na 33. místě, Hanka Šrámková na 36. místě a Amálka Repiská na 37. místě. A s 16 body - Anička Stehlíková na 57. místě a Bára Šachová na 58. místě. V kategorii muži dopadli dobře Vilda Rožek - nasbíral 12 bodů a umístil se na 115. místě. Všechny nás svým výkonem 8 bodů ohromil Bertík Forst, který byl na 129. místě, hned za Liborem Forstem!

To by bylo vše ke SMIKu. Všichni už se moc těšíme na PPŽ, kde určitě ZVÍTĚZÍME! MFP VÁLÍ!

Autor článku: Eliška S.

Fotografie ze závodu.

Další výsledky:

Kategorie ženy: 31. Jana Šimšová, 32. Dáša Sieglová, 39. Iva Šrámková, 61. Máša Pelikánová, 81. Lucka Pelikánová, 96. Jana Nedbalová (s oběma svými ratolestmi).

Kategorie muži: 32. Míra Šimša, 52. Tomáš Pračka, 74. Roman Siegl (risknul zaběhnout pro jednu kontrolu navíc, tím bohužel nesplnil časový limit a dostal trestný odečet 10 bodů), 75. Lukáš Pelikán, 113. Tonda Forst, 117. Hugo Růžička, 133. Jára Šrámek (podle neověřených zpráv si musel odskočit do lesíka a Matyáš S. na něho kamarádsky počkal 🙂 ), 134. Matyáš Siegl.

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.