WOD a 1. ŽPPŽ počasí a dopravě navzdory

Tradiční seriál orientačních běhů po pražských parcích a lesoparcích byl zahájen ve Světový den orientačního běhu v Šáreckém údolí za účasti tří desítek členů našeho oddílu.

A museli se potýkat nejen s přírodními překážkami v podobě deště, zimy a mokra, ale i s logistickými problémy. Doprava na mnoha místech Prahy spíše stála a tak mnozí strávili mnohem více času na cestě než poté v lese. Někteří se dokonce na místo závodu ani nedostali. V tomto ohledu se cesta vláčkem přes Zababov ukázala jako optimální varianta.

V Nebušicích to tak trochu vypadalo jako přebor Kotlářky – z tohoto oddílu byl každý pátý z celkového počtu téměř 450 přihlášených. A například ve výsledkové listině kategorie H12 jsou na prvních 15 místech jenom čtyři kluci z jiných oddílů. No, uvidíme, který oddíl si nakonec připíše celkové vítězství.

Takové přesile se jen těžko odolává, přesto někteří říčanští účastníci dosáhli též pěkných výsledků. Za zmínku stojí zejména trojice D14 seřazená v první desítce – 6. Martina, 8. Adéla a 9. Markéta. Hezky zaběhly i holky v D12 – 11. Klárka a 12. Máňa. V H10 zabojoval Honza Prox – 12. místo a v H14 obsadil Tomáš K. 14. místo.

Ti starší a také dospělí si zaběhli tréninkové tratě. Nejvíce se dařilo Míše (15. v T2), Pavlovi (12. v T3) a Lukášovi (11. v T4U).

Nakonec jsme přeci jenom jedno medailové umístění získali – i když tak trochu napůl. V tréninkové kategorii pro nejmenší TF vybojovala první místo Verča Proxová běžící za rodinný tým. Doufejme, že až povyroste, uvidíme ji běhat v našem oddílovém dresu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.