Žebříček B kousek od Mariánských Lázní

Rozhodnutí napsat článek za čerstva hned po závodě převážilo nad možným ovlivnění obsahu článku osobním zklamáním z nedělního výkonu pisatele, takže předem omlufte případné gramatické chyby a nesmyslnosti, které se mošná objěví.

Pořadatelé  MLOK Mariánské Lázně a Radioelektronika Cheb uspořádali krásné závody Žebříčku B jak po sportovní stránce, tak zázemím pro závodníky. Shromaždiště bylo na louce areálu rozhledny Kamzík, kousek od Mariánkých lázní. Louka byla rozdělena vysokými stromy na několik sekcí, oddílových stanů v každé sekci tak bylo jen pár a tak nám ani nepřišlo, že je nás na louce skoro 1000 běžců dychtících po medailích.

I přes velkou vzdálenost Mariánek od Říčan se nás sešlo poměrně dost říčanských závodníků. Na sobotu bylo přihlášených 22 kusů, nakonec se neukázala Laura a Dan s rodinou, takže do lesa nás vyběhlo 17.

V sobotu čekala na závodníky krátká trať a předčila naše očekávání co do obtížnosti. Hodně těšká, kontroly pořádně schované, někdy byl člověk 2 metry vedle a skoro ji v hustém porostu stromků, trávy a kamenů ani neviděl. K tomu pořádné vědro. Rozestupy mezi časy v cíli byly značné. Naše najvětší želízko v ohni Bára v D21A podle jejích slov  chybovala, a tak byla překvapená, že to stačilo na 1. místo. Asi nechybovala sama. V cíli ji sice trochu rozhodilo, když ji hlasatel při doběhu zařadil do kategorie nejmladších veteránek, ale to ji nemohlo vzít úsměv na rtech na stupních vítězů nejen vedle fešných dívek, ale hlavně fešných chlapců.

Výborně běžela Martina v D14 (2. místo). Maki byla taky spokojená.

Adélka už méně,  chyb prý bylo hodně. Barča, Lukáš K, Matyáš, Tomáš běšely taky pěkně. Lukáš K. bohužel disk, ale zkušeností do dalších závodů si odnesl určitě hodně. Z veteránů se letos obzvláště daří Ivce, potvrdila to 4. místem v D45. A pěkně Tomáš v H40 na 8. místě. Ostatní výsledky zde. U vyhlášení vítězů jsme samozřejmě nemohli chybět.

Po závodě jsme se rozjeli na ubytování, Vyhnálkovi zůstávají na shromaždišti přes noc. Bufet f centru (výčep Chodovar) avizoval zavíračku až ve 22 hodin, takže obavy s dehydratace po parném dnu byly rozptýleny. Holky V. a K. se šly ještě kopat na přírodní kopaliště v Mariánkách a prý se vykopaly pěkně.

Večer v Mariánkách v parcích, u pramenů, fontán a na kolonádě se to hemžilo orienťáky.

Přes noc na neděli sprchlo a ráno bylo ještě chladno, takže nedělní klasika se konala za příznívého chladnějšího počasí na běh. Opěc moc pěkný závod. Docela nás překvapilo množství bažin a potůčku opravdu s vodou, kdy jiné částí republiky jsou na suchu.

Bára v D21A opět excelovala, tentokrát si i podle ní samotné vítězství zasloužila. V cíli ji hned odchytil komentátor na rozhovor, protože staviteli trati zbořila směrné časy pro vítěze (trasa 9km, převýšení 215m, za 63 minut). Proto vyzvídali, jak to dokázala.

Stačilo se podívat na lístek s mezičasy a bylo to jasné. Běžela poslední z kategorie.

Opět pěkně běžela Martina v D14 (7. místo), i když chyby byly větší než v sobotu.  Všichni ostatní taky pěkně. Z veteránů nejlépe opět Ivca na 5. místě. Výsledky zde.

Celkově ještě jednou chválím pěkné víkendové závody i výkony našich borců. Byla to výborná příprava pro ty, kteří jedou příští víkend bojoval o tituly mistrů republiky na krátké trati. Tak jim držte palce. Tady máte dva zástupce, kteří se objeví na startu. Naladjeni jsou už nyní výborně.

Kromě spotrovních výkonů nutno zmínit ještě jeden logystycký výkon, ktery by neměl upadnout v zapomnění. Michal přivezl v sobotu z Říčan do Mariánek na závody Martinu, po závodě se vraceli do Říčan, naložili auto zbylou posádkou a pokračovali do Teplic na koncert Kabátu. Po koncertu zpět do Říčan a ráno opět s Martinou do Mariánek na závody. A odpoledne zpět. V sobotu během dne unavený řidič někam zmizel, ale na shromaždišti kolovaly zvěsti, že Michalovi hodně podobná osoba byla viděna v Mariánkách u zpívající fontány a na dalších místech s poznávacím zmanením "obří multipack lázeňských oplatek v rukou". Až se Michal trochu vzpamatuje, možná přispěje svým pohledem na víkend strávený za volantem a potvrdí nebo vyvrátí zvěsti, jak že to vlastně bylo. Těšíme se.

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.