Akce

DatumZávodMístoPřihlášky
23.09.2017Mistrovství a veteraniáda ČR na klasické trati (kvalifikace, WRE-Q)8.09.2017
24.09.2017Mistrovství a veteraniáda ČR na klasické trati (finále), WRE8.09.2017
30.09.2017Oblastní žebříčekJíloviště, Cinema Palace Hotel25.09.2017
1.10.2017Oblastní žebříčekStochov25.09.2017
7.10.2017Mistrovství a veteraniáda ČR štafet, Český pohár štafet (A), Česká liga klubů (A)Červená Voda - Moravský Karlov, část Horní Karlov24.09.2017
8.10.2017Mistrovství a veteraniáda ČR klubů a oblastních výběrů žactva, Česká liga klubů (A)Červená Voda - Moravský Karlov, část Horní Karlov24.09.2017

Další desítky orienťáckých závodů se konají po celé republice, viz kalendář na ORIS . Chcete-li se přihlásit na závod, který není v Přihláškách, učiňte tak sami přes svůj účet v ORIS. Kdo nemá účet v ORIS, musí kontaktovat vedení oddílu.

Na závěrečné závody Žebříčku B Čechy se vydalo tvrdé jádro oddílu ve složení
Šámkovi, Pračkovi, Kotenovi, Seidlovi, já a Ondra Mucha. Oč byla organizace
výpravy jednodušší, o to více nás stavitel potrápil v lese. »

Ve středu 13.9. jsme si zaběhli už druhý podzimní trénink. Byl to trénink veřejný, přišlo se podívat i několik nových dětí.

»

K prvnímu podzimnímu mapovému tréninku jsme se sešli ve středu odpoledne u Olivovny. Děti i dospělé čekal výběh do lesa směrem k Tehovu.

»

Poslední středeční trénink před prázdninami uspořádala Ivča ve Strašíně. Na navrátilce z lesa čekalo táborové posezení.

»

Pohled velmi zaujatého otce

Rozpis olympijských tratí mě udržoval velmi nízko v očekávaných výsledcích – sprint, krátká trať, město – to všechno se neslučuje s kvalitami Martiny – dlouhé tratě, složitý terén… Účast republikového výkvětu ještě slibovala neúprosný trest za každé sebemenší zaváhání. Nicméně důvěra v kvality svěřence, trenérů a důsledných příprav mě udržovala v naději v umístění okolo poloviny startovního pole. Tajně jsem doufal i v nějaké to překvapení. Přenosy mladších dětí nebyly v televizi, takže nervozitě neubralo opakované mačkání F5 na stránkách s výsledky. »

Pražský pohár žactva byl jako už obvykle završen štafetovým finále, které se konalo 21. června v parku Parukářka a jeho nejbližším okolí. Poté došlo i na vyhlášení celkových výsledků poháru.

»

Minulý víkend proběhl ve znamení dalšího Béčkového žebříčku Čechy, tentokrát v Litošicích. Začněme kvízovou otázkou. Kterému borci/borkyni RIC takhle neposedně poskakovaly vlasy v cílové rovince? »

O víkendu 10.-11.6. se pod kulisami majestátního lipnického hradu odehrávaly boje o mistrovské tituly na middlu. Kolona, dvě srnčata, pěkné (až moc teplé) počasí, krásný les, těžké tratě, závodníci pod proudem, kabely všude po lese, nástrahy v podobě dortu a babičky….byly to pestré dva dny, čtěte, jak se s nimi říčanští vypořádali. »

Když už se Maki necítila na běh lesem, pobíhala alespoň během nedělního závodu po shromaždišti a jeho okolí s foťákem v ruce. Na vyhlášení se poté zaměřila Barča.

»

O uplynulém víkendu pokračoval Žebříček A a Žebříček B Čechy dalšími závody. Pro nás Říčaňáky tentokát v luxusní vzdálenosti 30 minut jízdy autem – V Řitce. O organizaci závodů se postarali společnými silami USK (sobota – krátká) a KAM (neděle – klasika). Závody se povedly nejen organizárorům (díky), ale i našim závodníkům. 3 zlata a 3 stříbra z celostátních závodů jsme během jednoho víkendu ještě nepřivezli – oddílový rekord (díky holky). »

Minulý horký víkend jsme se po sobotní Dobříši setkali na posledních závodech oblastního žebříčku nedaleko Slaného ve vesničce Malíkovice.

Pořadatelé umístili shromaždiště na pěkně upravený statek/penzion U Bartoušků, který se ukázal jako velmi pohostinný a k dispozici byla dokonce stodola s ping-pongem, basketbalovými koši a badmintonem. »

Minulý víkend skončil jarní seriál Oblastních Žebříčků Pražské a Středočeské oblasti. Obsahoval 7 závodů. Do celkového umístění jednotlivců se započítavaly 4 nejlepší výsledky. A RIC byl hodně vidět. Máme dva celkové vítěze … »

Mistrovství oblasti na klasické trati se letos konalo v krásném areálu Vlaška na okraji Dobříše.
Na rozdíl od jiných terénů v Brdech, tentokrát byl les velmi pěkně průběžný, podklad měkký a kamenných strání naštěstí pomálu. »

Minulý víkend proběhlo v Jeseníkách několik celorepublikových závodů. Sprint A-žebříčku a 2x štafety Českého poháru – žáci soutěžili o tzv. Vyzývací pohár. Na dalekou cestu se vypravilo hodně našich zástupců. Vyhnálci hájící barvy RIC a naši žáci a žákyně reprezentující tentokrát středočeskou oblast. Díky moc všem za reprezentaci – Bára, Mařka, Eva, Maki, Adélka, Ema, Laura, Váša. Nejlépe se dařilo Báře – třetí ve sprintu. A středočeská oblast byla ve Vyzývacím poháru za všechny tři závody celkově sedmá.

O tomto víkendu proběhly celostátní závody žebříčků A i B. A-čka v Jeseníkách, B-čka pod Ještědem. Vezeme 5 umístění na bedně, což je na této úrovni závodů asi víkendový oddílový rekord. Skvělá Martina bronz a stříbro, Hanka stříbro (obě B-žebříček), Bára 2x stříbro (A-žebříček). Váša a Jára v nabušených chlapeckých kategoriích zatápěli v neděli nejlepším a máme i další pěkné výsledky. Pojďme pěkně popořadě.

»

Ve středu 10.5. připravil Míra pěkný mapový trénink na Vávrově palouku v Senohrabech. Napětí, dlouhé tratě, překonávání tunelů, širokých potoků bez brodů, pro starší borce velká část trati na vrstevnicovce na mapě Hláška z roku 1994, to vše bylo na tratích k dispozici. Přidali se i senohrabští běžkaři, kteří vydařené odpoledne na závěr zpestřili buřtovou pochoutkou. Honza jako už tradičně poskytl výsledky téměř on-line. »

Po sérii závodů na krátké trati, ve sprintu, při nočácích a ve štafetách jsme si opět mohli vyzkoušet závod na klasické trati. Větší vzdálenosti, menší počet kontrol, dlouhé přeběhy a nejrůznější volby postupů nás čekaly v Mníšku pod Brdy při Oblastním žebříčku na státní svátek 8. května. »

První květnovou středu jsme si dali scorelauf na mapě Mezi stromy ’16. I když
předpověď hrozila deštěm, počasí bylo na trénink ideální a rozdali jsme všech
60 map.

Běželo se na papírové průkazky a lepíky. Čas se neměřil, jen doběhové pořadí a
dodržení limitu 50 minut. Trénink byl ozvláštněn švýcarskou hrou na pěti
kontrolách a speciální 22. kontrolou, která nebyla určena polohou v mapě, nýbrž
azimutem a vzdáleností od startu, což bylo v rozpravě před startem zamlčeno. »

Sešlo se 18ks, na to počasí dobré. Výsledky »

Krajské přebory Středočechů se letos konaly v zajímavém prostoru „Požárských lesů“ nad řekou Sázavou mezi Týncem a Zbořeným Kostelcem.
Pořadatelé z pražského Ekonomu připravili mapově náročné závody na mapě, kde se desítky let nezávodilo. »