Akce

DatumZávodMístoPřihlášky
31.10.2020INOV-8 CUP - žebříček AŽdírec (CL)18.10.2020
1.11.2020INOV-8 CUP - žebříček AŽdírec (CL)18.10.2020
14.11.2020Oblastní žebříčekŘevnice, Lesní divadlo26.10.2020
15.11.2020Oblastní žebříčekŘevnice, Lesní divadlo26.10.2020
17.11.2020SMIK - 27.Mistrovství světa ve SMIKu3.11.2020

Další desítky orienťáckých závodů se konají po celé republice, viz kalendář na ORIS . Chcete-li se přihlásit na závod, který není v Přihláškách, učiňte tak sami přes svůj účet v ORIS. Kdo nemá účet v ORIS, musí kontaktovat vedení oddílu.

Pokud měl být minulý víkend letošní poslední závodní, byla sezóna ukončena důstojně. Nedaleko České Kamenice totiž proběhl český šampionát na krátké trati. »

Ve středu jsme trénink roztáhli na několik hodin, abychom byli plně v souladu se všemi epiedelimologickými a jinými opatřeními. Největší skupinku jsem zaznamenal 4 člennou na zkrácené trati HD21, tedy vše v pořádku. Jinak počasí bylo OK, na tratě si nikdo nestěžoval (a dokonce přišla i jedna pochvala 🙂

Téměř všichni měli do trati vložený jeden až dva sprintové úseky, výsledky jsou zajímavé... čtěte dál.

»

V sobotu 26.září proběhl v Řepíně za vytrvalého lijáku v cca 7°C a prvních podzimních proticovid omezení oblastní žebříček na krátké trati, který prověřil především morálku závodníků. Z původně přihlášených 841 závodníků se nakonec zúčastnilo pouhých 585 ( OB Říčany-35 přihlášených/ 22 startujících). »

Krátce z veteraniády u Víru, která se letos jako jediná konala ve stejných terénech co MČR elity.

»

Po téměř domácím závodě v Jevanech jsme vyrazili v neděli na klasickou trať do Drásova u Příbrami. »

V poslední skutečně letní den - ve středu 16.září - pořádal Zvolský oddíl (nejen) dětské štafety v Praze na Lhotce. Byly to pěkně postavené štafety, pořadatelé z malého lesíku uprostřed Prahy vymačkali maximum. Celkem závodilo více než 90 štafet... škoda, že říčanských z toho bylo jen štafet 5. »

Týden po sprintových mistrovstvích ČR jsme se prvního letošního závodu dočkali i na oblastní úrovni. A jelikož se běhalo téměř za humny, na start se postavilo na šest desítek říčanských.

»

Ve středu 9.9. jsme se sešli na prvním mapovém tréninku letošního podzimu. Totiž sešli se hlavně ti mladší a přišla i řada nováčků; starší a pokročilí běhali v Oplanech (o tom asi v jiném článku). Počasí nemohlo být lepší, areál Olivovny jako obvykle krásný. Ti zkušenější si dali sprintíky po Olivovně na rozehřátí, aby pak vyběhli ještě do lesa, mladší si vystačili se čtyřmi sprintovými okruhy. Výsledky níže.

Pozor! Příští středu se konají dětské štafety na Lhotce. Pro HD10-HD14 (nebudou fáborky). Prosím hlaste svůj zájem v Přihláškách ideálně do pátečního večera (poslední termín přihlášek je pak v neděli).

»

A co že to? No přece závody! Včerejší MČR ve sprintu ukončilo devítiměsíční půst a od nás se na pomyslnou hostinu vydala čtyřčlenná skupinka ve složení Ema, Martina, Mařka a Bára V. Pro ostatní nedočkavce, kteří se do lesa dostanou až o víkendu na oblasťácích, přinášíme stručný report, který umožní nasát závodní atmosféru již teď. »

Trénink ve středu 17.června jsme pojali jako Mistrovství Říčan. Sešlo se nás asi 50, počasí bylo obstojné a v lese se to některým i líbilo. Bohužel vinou chyby stavitele jsme museli zrušit hlavní elitní mužskou kategorii. Ale nebojte - mistrovství mezi muži (a Bárou) uspořádáme v náhradním termínu v září 🙂 »

Školní rok se chýlí ke konci. Pojďme si ještě před prázdninami zaběhnout netradiční orienťák! Tak vytáhněte kalendáře a zapište si to, abyste na to nezapomněli, protože ve středu 24. června v 16:30 se sejdeme u 50. rovnoběžky!

»

Příští středu 17.června v čase tréninku vyhlašujeme veleprestižní Mistrovství oddílu OB Říčany v orientačním běhu! Bezesporu půjde o vrchol vaší jarní závodní sezóny! Využijeme zcela nového prostoru v lese mezi Tehovem a Svojeticemi, který pro nás zmapoval Libor. Orientační závod se zde bude konat opět po téměř 30 letech! Rozpis závodu dále...

NEW: Přidána startovka

»

Výsledky mapových tréninků, které proběhly na konci května.

»

Posledního února byla ukončena registrace orientačních běžců pro rok 2020. Zároveň jsme provedli úhradu vašich členských příspěvků. Prosím zkontrolujte si vaše clearingová konta, zda odepsaná částka souhlasí s vaším zvoleným typem členství a zda nejste v mínusu (někteří skutečně jste – pak je nutné nadotovat váš účet v clearingu; při velmi záporném zůstatku vám bude znemožněno přihlašování na závody). Reklamace adresujte prosím na mne.

»

V Přihláškách se již objevila možnost přihlašování na tradiční velikonoční soustředění. Po pěti letech se vrátíme do Srbska v Českém ráji. Kdo jste tam již někdy běhal, budete souhlasit s tím, že jde o úžasné lesy - rovinaté pasáže v nádherně průběžném borovém lese se střídají s většími nebo menšími shluky pískovcových skal... takže na své si přijdou začátečníci i ti velmi zkušení. »

Jako každý rok je potřeba do konce února registrovat členy v Českém svazu orientačních sportů (abyste mohli běhat závody). Zároveň je za námi pololetí ve škole, takže se děti, které chodí na tréninky, budou přihlašovat na příští pololetí.  Tohle je tradičně aktivita, u které požadujeme vaši aktivní účast. Čtěte tedy dál.

»

Zima sice ještě nezačala, ale v plném proudu jsou již přípravy jarního soustředění v tradičním velikonočním termínu (pátek - pondělí). Po 5ti letech se vrátíme do Srbska v Českém ráji - čeká na nás sportovní areál Ráj Srbsko a hlavně krásné průběžné lesy s pískovcovými skalami a skalními městy. »

Konec starého a začátek nového roku jsme strávili hledáním sněhu pro trénink na nominační závody na Zimní olympiádu dětí a mládeže. Sníh se našel, LOB nakonec byl v Jakušicích a hladký závod na Benecku. O olympiádu usilovali Ema, Martina, Vojta a Honza. Úspěch nakonec slaví postupem Honza a jako náhradnice Martina. Hladký závod byl zároveň přeborem různých oblastí. V konkurenci senohrabských lyžníků obstáli ve středočeském přeboru Vilda a Hugo, Michal.
»

Poslední Kufr 2019 je za námi. Sešlo se nás asi 60 a kdo přišel, doufám nelitoval. Počasí bylo letní, občerstvení luxusní, masky snad ještě vymakanější než loni a v lese si to všichni užili - průměrně 85 minut 🙂 »

I letos proběhlo tradiční zakončení sezóny OB RIC Poslední kufr. Fotogalerie je již k dispozici, článek od Davida bude následovat.

»