Přijímání nových členů

Vzhledem k velkému počtu dětí, které se hlásí do našeho oddílu a omezené trenérské kapacitě jsme nuceni upravit pravidla pro přijímání nových členů. Od září 2016 přijímáme do oddílu jen děti, které již mají nějakou orienťáckou zkušenost, jejichž rodiče vědí, co orientační běh je a jsou ochotni s orienťákem strávit několik víkendů v roce. Počítáme i s aktivním zapojení rodičů do činnosti oddílu.

Jak mohou děti získat zkušenost s orientačním během, když nejsou členy oddílu? Odpověď je jednoduchá – jezděte s dětmi na závody, které se konají v okolí Prahy, sami.

Závody se konají od konce března do konce října o víkendech. Seznam závodů, kterých se účastní členové OB Říčany, je na našich webových stránkách www.obricany.cz, záložka Akce. Seznam všech závodů pořádaných v ČR i s odkazy na webové stránky se všemi pokyny k závodům atp. je na webových stránkách oris.orientacnisporty.cz. Zde zvolte daný kalendářní měsíc a v rozbalovací nabídce vyberte Středočeskou oblast. Od května do června se navíc konají každou středu odpoledne závody Pražského poháru žactva, které jsou organizovány hlavně pro děti.

Vybrané závody Středočeské oblasti v letošním roce.

  • Na stránce závodu bývá odkaz na domovskou stránku závodu, kde se dozvíte nezbytné informace, kde se závod koná, kdy, do kdy je potřeba se přihlásit. Hlaste se emailem dle pokynů pořadatele. Přihlášky do kategorie rodičů s dětmi – HDR – je možné většinou provést i na místě.
  • Na závody se přihlašujte jako Neregistrovaní, nicméně na místě se hlaste k nám. Oddíl OB Říčany najdete podle velkého černého křídla s naším logem, na větších závodech máme i velký červený stan. Všechno okolo závodu a OB vám na místě rádi vysvětlíme, poradíme, co a jak, popovídáme si, děti se mohou poznat s dětmi z oddílu.

Jednu sezonu zkuste takto jezdit sami. Uvědomíte si, co opravdu orienťák je, že je to sport, ve kterém kromě rychlosti běhu rozhodují i zkušenosti a technické mapové dovednosti. A právě na těch budeme s dětmi pracovat, až se k nám do oddílu přidáte.