Soustředění

TermínMístoPopis
25.9.2015 - 28.9.2015Filipova huť, Šumavacyklo soustředění
28.1.-31.1.2016Klíny, Krušné horyběžky
25.-28.3. 2016Poslův mlýn, Máchovo jezeroorienťák pro všechny - hlavní soustředění roku

Pokud vám nestačila dokumentace od Davida, Velikonoce z pohledu mého si můžete prohlédnout zde... 😉
»

Velikonoce patří již pravidelně k soustředění našeho oddílu. Smyslem je rozběhat se před začínající závodní sezónou, vytříbit si orientační techniky a lépe se poznat. Letos se soustředění povedlo na jedničku - skvělé místo, chutné jídlo, hodnotný sportovní program, nádherné počasí a dobrá parta.

»

Blíží se velikonoce a s nimi i tradiční jarní oddílové soustředění. Soustředění je určené pro úplně všechny, smyslem je se rozběhat a roz-orientovat se před jarní sezónou... i když letos už nám soustředění některé závody předběhly. Hlaste se v Přihláškách, více detailů dále. »

Velikonoční víkend je už tradičně spojený s jarním soustředěním našeho oddílu. Tentokrát jsme v počtu asi 60 kusů vycestovali do Sklárny u Žihle.

Ve stejném prostoru jsme se soustředili už dvakrát – v roce 2009 a 2014. Kolem Sklárny jsou na všechny strany krásné průběžné lesy s oblými kopečky, posypané balvany nejrůznějších tvarů a velikostí a vše je potažené zelenou vrstvičkou mechu.

Ubytování v klasické předrevoluční škole v přírodě nabízelo, kromě školní jídelny s tradičním menu, i možnosti doplňkových aktivit - oblíbený byl pingpong u dětí a kavárna s širokým výběrem nápojů u dospělých. A k dispozici byl dokonce i cyklistický trenažér. »

Přinášíme doplňující informace k velikonočnímu soustředění ve Sklárně

»

První neděle po prvním jarním úplňku nastane letos proklatě brzy. Co to pro orienťáky z Říčan znamená? Přeci tradiční oddílové soustředění, které se tentokrát bude konat na Sklárně. Čtete a hlavně - hlaste se!

»

Předposlední zářijový víkend se sešlo oddílové cyklosoustředění s mistrovstvím a veteraniádou na klasické trati. Události pro čtenáře zachytily hned tři autorky.

»

Zde ještě nějaké fotky z Velikonoc z mého foťáku....

Letos jsme se opět těšili do pensionu Hájovna – na vycpaného jelena. Jelen oproti loňsku shodil parohy. A to nebyla jediná změna – hlavně bylo všude spousty sněhu a soustředění tedy bylo opravdu běžkařské.

»

Od neděle osmého jsme se sestrou byly účastníky soustředění pražského TSM ve Švédsku. Celý týden jsme pečlivě trénovaly, abychom si v sobotu mohly zaběhnout Tiomilu, věhlasné švédské štafety s evropskou účastí těch nejlepších. Koho zajímá, jak jsme se měli, ten nechť čte dál; je to ale trošku delší vyprávění... »

Soustředění je za námi. Myslím, že se vydařilo. Určitě se teď roztrhne pytel s mnoha články, komentáři, analýzami, fotkami a filmy. Abyste měli o čem diskutovat a co analyzovat, níže najdete seznam, mapy a výsledky tréninků, které jsme absolvovali.

»

V mobilu jsem našel pár fotek a jedno video ze soustředění. »

Vchynicko-tetovský kanál_4V pátek odpoledne jsme se vydali z Říčan na Filipovu Huť. Zdálo se, že podobný plán na prodloužený víkend měla půlka národa. Cesta se tak protáhla z plánované hodiny a půl na 4,5 hodiny.

»

Tradiční jarní soustředění začínalo v pátek ráno, jeli jsme společně autobusem. Sláďa si na parkoviště stoupla už ve čtvrtek… možná si chtěla pohlídat místo u okýnka, bohužel ale čekání na mraze odstonala a místo u okýnka pak bylo prázdné 🙁

Ubytovali jsme se v kempu Ráj v Srbsku. Byla zima, lehce pocukrováno sněhem, ale během dne se ukázalo slunce, takže se venku dalo vydržet. »

V průběhu soustředění orientačních běžců z Říčan se v sobotu 5.dubna 2015 na golfovém hřišti v Srbsku u Mnichova Hradiště konalo historicky druhé utkání ve steeplechess. Steeplechess je neobvyklá kombinace dvou zdánlivě nespojitelných sportů – běhu a šachu. Více o pravidlech a historii tohoto nového sportu, který jsme vynalezli u nás v Říčanech, najdete zde.

K první ukázkové partii se proti sobě postavili Aleš Král a Petr Hlubuček. Partie byla napínavá, diváci byli nadšeni a po skončení všichni chtěli taky. Takže až do večeře se na golfovém hřišti běhalo mezi šachovnicemi. »

O prodlouženém velikonočním víkendu 3.-6.dubna se bude konat tradiční jarní soustředění, tentokrát v Srbsku v Českém ráji. Odjezd bude v pátek ráno, návrat na velikonoční pondělí odpoledne. Ubytování v Srbsku v rekreačním zařízení Ráj je v těsném sousedství lesa... a lesy jsou v Českém ráji krásné, průběžné a plné záludných pískovcových skal, kde budeme pilovat mapovou techniku. Soustředění je vhodné pro všechny, i pro děti, které ještě v lese samy neběhaly, i pro dospělé. Cena 1500Kč včetně dopravy a plné penze. Můžete se těšit na dva až tři tréninky denně včetně oblíbených vrstevnic, sudá-lichá nebo okruhů... a na závěr budou smíšené štafety. Již teď se můžete přihlašovat v Přihláškovém systému.

Pololetní prázdniny jsme využili k běžkařskému soustředění. Ještě začátkem týdne to vypadalo, že si možná budeme brát i boty na běhání, ale pak se konečně dostavilo zimní počasí. Zhruba 40 cm sněhu, luxusně projeté stopy ani ne deset kroků od baráku, venku sluníčko a na běžkách modrý extra. Prostě zimní idylka. Dlouhá Louka v Krušných horách se tak určitě dostala na seznam skvělých běžkařských lokalit... rozhodně jsme tam nebyli naposled.

NEW! Výsledky nedělního závodu.

»

I v mlze a dešti se dá sportovat. Kdo nevěří, nechť čte dál nebo shlédne reklamní video.

IMG_5605 »

V neděli jsme se vrátili z cyklosoustředění ze Šumavy. Pršelo a byla zima, ale to nám nevadilo. Chodili jsme, běhali a šlapali na kole. Pokusili jsme se přenést atmosféru a dojmy ze soustředění prostřednictvím rozhovoru s jednou z účastnic. »

V minulých letech jsme dětem bodovali jejich aktivitu na trénincích a úspěchy na závodech, za nasbírané body si děti mohli objednat cokoliv z našeho Body Shopu.

porsche.jpg.tn[1]S novým webem jsme toto bodování opustili a nahrazujeme jej oddílovým Žebříčkem. Přesto o své body nepřijdete - do konce října si můžete u svých trenérů za své body vyzvednout vámi vybrané zboží. »