Soustředění

TermínMístoPopis
25.9.2015 - 28.9.2015Filipova huť, Šumavacyklo soustředění
28.1.-31.1.2016Klíny, Krušné horyběžky
25.-28.3. 2016Poslův mlýn, Máchovo jezeroorienťák pro všechny - hlavní soustředění roku

V Přihláškách se již objevila možnost přihlašování na tradiční velikonoční soustředění. Po pěti letech se vrátíme do Srbska v Českém ráji. Kdo jste tam již někdy běhal, budete souhlasit s tím, že jde o úžasné lesy - rovinaté pasáže v nádherně průběžném borovém lese se střídají s většími nebo menšími shluky pískovcových skal... takže na své si přijdou začátečníci i ti velmi zkušení. »

Zima sice ještě nezačala, ale v plném proudu jsou již přípravy jarního soustředění v tradičním velikonočním termínu (pátek - pondělí). Po 5ti letech se vrátíme do Srbska v Českém ráji - čeká na nás sportovní areál Ráj Srbsko a hlavně krásné průběžné lesy s pískovcovými skalami a skalními městy. »

V o něco menším počtu než v předchozích letech jsme vyrazili na podzimní soustředění. Místo tradičního podzimního cyklosoustředění se letos kvůli napěchovanému závodnímu kalendáři uskutečnilo „štafetové soustředění“. Menší počet účastníků snad proto, že na sebe členové oddílu nechtěli brát odpovědnost bojovat nejen za sebe ale i za celou štafetu?

»

Pokud vám nestačila dokumentace od Davida, Velikonoce z pohledu mého si můžete prohlédnout zde... 😉
»

Velikonoce patří již pravidelně k soustředění našeho oddílu. Smyslem je rozběhat se před začínající závodní sezónou, vytříbit si orientační techniky a lépe se poznat. Letos se soustředění povedlo na jedničku - skvělé místo, chutné jídlo, hodnotný sportovní program, nádherné počasí a dobrá parta.

»

Blíží se velikonoce a s nimi i tradiční jarní oddílové soustředění. Soustředění je určené pro úplně všechny, smyslem je se rozběhat a roz-orientovat se před jarní sezónou... i když letos už nám soustředění některé závody předběhly. Hlaste se v Přihláškách, více detailů dále. »

Velikonoční víkend je už tradičně spojený s jarním soustředěním našeho oddílu. Tentokrát jsme v počtu asi 60 kusů vycestovali do Sklárny u Žihle.

Ve stejném prostoru jsme se soustředili už dvakrát – v roce 2009 a 2014. Kolem Sklárny jsou na všechny strany krásné průběžné lesy s oblými kopečky, posypané balvany nejrůznějších tvarů a velikostí a vše je potažené zelenou vrstvičkou mechu.

Ubytování v klasické předrevoluční škole v přírodě nabízelo, kromě školní jídelny s tradičním menu, i možnosti doplňkových aktivit - oblíbený byl pingpong u dětí a kavárna s širokým výběrem nápojů u dospělých. A k dispozici byl dokonce i cyklistický trenažér. »

Přinášíme doplňující informace k velikonočnímu soustředění ve Sklárně

»

První neděle po prvním jarním úplňku nastane letos proklatě brzy. Co to pro orienťáky z Říčan znamená? Přeci tradiční oddílové soustředění, které se tentokrát bude konat na Sklárně. Čtete a hlavně - hlaste se!

»

Předposlední zářijový víkend se sešlo oddílové cyklosoustředění s mistrovstvím a veteraniádou na klasické trati. Události pro čtenáře zachytily hned tři autorky.

»

Zde ještě nějaké fotky z Velikonoc z mého foťáku....

Letos jsme se opět těšili do pensionu Hájovna – na vycpaného jelena. Jelen oproti loňsku shodil parohy. A to nebyla jediná změna – hlavně bylo všude spousty sněhu a soustředění tedy bylo opravdu běžkařské.

»

Od neděle osmého jsme se sestrou byly účastníky soustředění pražského TSM ve Švédsku. Celý týden jsme pečlivě trénovaly, abychom si v sobotu mohly zaběhnout Tiomilu, věhlasné švédské štafety s evropskou účastí těch nejlepších. Koho zajímá, jak jsme se měli, ten nechť čte dál; je to ale trošku delší vyprávění... »

Soustředění je za námi. Myslím, že se vydařilo. Určitě se teď roztrhne pytel s mnoha články, komentáři, analýzami, fotkami a filmy. Abyste měli o čem diskutovat a co analyzovat, níže najdete seznam, mapy a výsledky tréninků, které jsme absolvovali.

»

V mobilu jsem našel pár fotek a jedno video ze soustředění. »

Vchynicko-tetovský kanál_4V pátek odpoledne jsme se vydali z Říčan na Filipovu Huť. Zdálo se, že podobný plán na prodloužený víkend měla půlka národa. Cesta se tak protáhla z plánované hodiny a půl na 4,5 hodiny.

»

Tradiční jarní soustředění začínalo v pátek ráno, jeli jsme společně autobusem. Sláďa si na parkoviště stoupla už ve čtvrtek… možná si chtěla pohlídat místo u okýnka, bohužel ale čekání na mraze odstonala a místo u okýnka pak bylo prázdné 🙁

Ubytovali jsme se v kempu Ráj v Srbsku. Byla zima, lehce pocukrováno sněhem, ale během dne se ukázalo slunce, takže se venku dalo vydržet. »

V průběhu soustředění orientačních běžců z Říčan se v sobotu 5.dubna 2015 na golfovém hřišti v Srbsku u Mnichova Hradiště konalo historicky druhé utkání ve steeplechess. Steeplechess je neobvyklá kombinace dvou zdánlivě nespojitelných sportů – běhu a šachu. Více o pravidlech a historii tohoto nového sportu, který jsme vynalezli u nás v Říčanech, najdete zde.

K první ukázkové partii se proti sobě postavili Aleš Král a Petr Hlubuček. Partie byla napínavá, diváci byli nadšeni a po skončení všichni chtěli taky. Takže až do večeře se na golfovém hřišti běhalo mezi šachovnicemi. »

O prodlouženém velikonočním víkendu 3.-6.dubna se bude konat tradiční jarní soustředění, tentokrát v Srbsku v Českém ráji. Odjezd bude v pátek ráno, návrat na velikonoční pondělí odpoledne. Ubytování v Srbsku v rekreačním zařízení Ráj je v těsném sousedství lesa... a lesy jsou v Českém ráji krásné, průběžné a plné záludných pískovcových skal, kde budeme pilovat mapovou techniku. Soustředění je vhodné pro všechny, i pro děti, které ještě v lese samy neběhaly, i pro dospělé. Cena 1500Kč včetně dopravy a plné penze. Můžete se těšit na dva až tři tréninky denně včetně oblíbených vrstevnic, sudá-lichá nebo okruhů... a na závěr budou smíšené štafety. Již teď se můžete přihlašovat v Přihláškovém systému.

Pololetní prázdniny jsme využili k běžkařskému soustředění. Ještě začátkem týdne to vypadalo, že si možná budeme brát i boty na běhání, ale pak se konečně dostavilo zimní počasí. Zhruba 40 cm sněhu, luxusně projeté stopy ani ne deset kroků od baráku, venku sluníčko a na běžkách modrý extra. Prostě zimní idylka. Dlouhá Louka v Krušných horách se tak určitě dostala na seznam skvělých běžkařských lokalit... rozhodně jsme tam nebyli naposled.

NEW! Výsledky nedělního závodu.

»