Tréninky

 

Úterní a čtvrteční běžecké tréninky začnou na konci září / začátku října. Včas oznámíme!

DenTréninkVěková skupinaMístoČasTrenér
ÚterýBěžecká a pohybová průprava pro OB12+Jureček - sraz na parkovišti17:00 - 18:30Míra Seidl, Klára Kotenová
Středa (březen-červen)Mapový tréninkpro všechnyDle tabulky níže - v lesích17:00 - 18:30Gábina Hudosová, Veronika Michaličková, Honza Rohlíček, Iva Čevelová, Lucka Růžičková + další pomocníci
Středa (listopad - březen)TělocvičnaDH10, DH12Hala Na Fialce16:30 - 18:00Verča, Ivča, Gábina
Středa (listopad - březen)Tělocvičnačást DH12, DH14Hala Na Fialce17:00 - 18:30Gábina, Lúca, Honza
Středa (listopad - březen)Tělocvičnačást DH14, DH16+Hala Na Fialce17:40 - 18:30Míra
ČtvrtekVýběhy14+Říčanský les - sraz Hala na Fialce19:00 - 20:15Martin Hudos + další pomocníci
 Bližší popis náplně tréninků
ÚterkyBěžecká průprava a technika, fyzická průprava, obratnost, taktika a technika běhu v terénu při OB, protahování s prvky gymnastiky.
Od října do března čelovky s sebou!
Srazy na Jurečku, nebude-li předem oznámeno na stránkách OB RIC jiné místo
Za každého počasí (berte si věci na převlečení). Při teplotě -5°C a nižší nebo 10 cm a více sněhu pravděpodobně nebude.
Středy - mapové tréninky v leseKlíčový mapový trénink v lese.
Berte si vždy buzoly a čipy.
Za každého počasí (berte si věci na převlečení).
Středy - tělocvičnaPro všechny věkové kategorie. Fyzický trénink a teorie práce s mapou
ČtvrtkyVýběhy v délce cca 10 km v čase cca 1 hodina
Za každého počasí.
Podzim, zima, jaro - berte si čelovky.

 

Mapové tréninky podzim 2017
DatumMístoZačátekMísto srazuMapa
6.9.2017
17:00
13.9.2017
Jureček17:00Veřejný trénink
20.9.2017
17:00
27.9.201717:00
4.10.201717:00
11.10.2017
17:00
18.10.201717:00
25.10.201717:00

Ve středu 13.9. jsme si zaběhli už druhý podzimní trénink. Byl to trénink veřejný, přišlo se podívat i několik nových dětí.

»

K prvnímu podzimnímu mapovému tréninku jsme se sešli ve středu odpoledne u Olivovny. Děti i dospělé čekal výběh do lesa směrem k Tehovu.

»

Poslední středeční trénink před prázdninami uspořádala Ivča ve Strašíně. Na navrátilce z lesa čekalo táborové posezení.

»

Tuto neděli měl OB RIC poprvé organizačně na starosti společný zimní nedělní mapový trénink KAM a RIC. Proběhli jsme se ve Světicích, teplota kolem 0°C . Gábina a pomocníci Bára, Maruška, Hanka a Pavel vše skvěle zvládli. Výsledky borců RIC jsou v tabulce.  »

Zveme Vás po loňském úspěchu na druhý ročník štědrodenního výběhu.

Sraz:    24.12. v 10 hod u altánku ve světicko-říčanském lese, přesněji zde: Altán

Přijďte se vysportovat před slavnostním večerem. Určitě se rozdělíme, vlčáci půjdou okolo 8 km a my ostatní podle chuti a pro radost. Počítejte s hodinkou…
»

Až 60 dětí se pravidelně schází na středečních trénincích v tělocvičně Na Fialce … ve třech skupinách. Trošku jsme se „hecli“ a děti máme od Vás půjčeny na 1,5 hodiny.

Hodinu věnujeme fyzické přípravě a půl hodiny mapové teorii a taktice OB.

Děti makají a jsou úžasné! »

Tak jsme dnes zakončili podzimní sérii mapových tréninků. Na závěr jsme vyzkoušeli scorelauf s povinnou první kontrolou a limitem 45 minut … 50 říčanských orienťáků se naráz vydalo do lesa! »

Teplota 7 stupňů a déšť – to byly základní charakteristiky mapového tréninku ve středu 5. října u Struhařova. I tak se dostavilo téměř 40 statečných dětí i dospělých.

»

První trénink letošního podzimu se konal u 50. rovnoběžky u koupaliště Jureček. Terén pro všechny více než známý nejvíce vyhovoval Tomáši Nikodémovi (který zvítězil v kategorii P2), Martině Pelantové (vítězka DH12), Lukáši Rejnkovi (vítěz DH14), Zitě Pračkové (profi) a Barče Vyhnálkové (profi bez cest).

Kromě našich členů dorazilo i mnoho sportovců, kteří si orienťák chtěli vyzkoušet. Dohromady se nás do lesa vydalo 68, což je na začátek podzimní sezóny hezké číslo.

»

Včerejší trénink jsem se sešli U vodníka na Strašíně, a pak zamířili na křižovatku cest pod Strašínem. Největší podvodník byla výpočetní technika, která nás přiváděla k zoufalství…
Tak výsledky berte s rezervou. »

Ve středu 7. září 2016 pořádáme Trénink pro veřejnost v rámci „Týdne volného času a sportu 2016“. K dispozici budou trenéři, kteří Vám vysvětlí, co je orientační běh a předají základní informace k pohybu a orientaci v lese při hledání kontrol. Bude připraveno několik tratí různých obtížností, na které se můžete vydat. A když vše dobře dopadne, najdete cestu i zpět na start :-), kde se můžete podělit o zážitky z lesa. Těšíme se na vás v Říčanech u rybníka Jureček za sportovním hřištěm (50. rovnoběžka) od 16:00 do 18:00 hodin (zde). Kdo má buzolu, vemte ji s sebou. A dobrou náladu :-).

16.5. 2016 14 odvážných běžců otestovalo pomocí oblíbeného Cooperova testu svou běžeckou výkonnost. 12-ti minutový běh na Sokoláku prověřil běžce a padaly i osobní rekordy.  »

Dnešní trénink proběhl v říčansko-světickém lese. Začali jsme za deště, končili  …opět za deště :-). Dnes to prostě nebylo zadarmo, ale ukázala se opět jedna z důležitých vlastností orienťáků – houževnatost. »

Dneska jsme běhali pod dohledem Strašínského vodníka. Tratě vymyslel David, fyzicky trénink zařídil Kája. I přes velmi osvěžující počasí (rozuměj asi 8°C, zataženo a mírný větřík) jsme se sešli v hojném počtu, abychom si zaběhali v prostoru, kde už jsme delší dobu nebyli.
»

Tentokrát jsme se na středeční mapový trénink vypravili trochu dále od Říčan, do krásné přírody Voděradských bučin. Kdo nebyl, zaváhal. Čekal na nás pěkný les, terén s převýšením a pro pohyb v lese příznivé počasí.

»

Dneska jsme trénovali štafety a všechno, co s nimi souvisí – hromadný start, divácká kontrola, popisy na mapě a hlavně kontrolování čísel kontrol, neboť každý může mít malinko jinou trať (tahle část se nepovedla Adélce, která jinak běžela výborně). Na prvních místech skončili Jára, Laura a oba Tomášové. Výsledky zde. Mladší děti se šly proběhnout do lesa na kratší závůdek, někteří s trenéry. Počasí bylo hezké, ostružiny v lese ještě nízké a divocí psi se dali odkopnout. Takže idylka. Pár fotek zde »

Dneska jsme se sešli o půl páté v Olivovně, kde si na nás Gabča nachystala zajímavé tratě. Počasí bylo na běhání ideální a někteří jedinci využili příznivých klimatických podmínek k tomu, aby si prodloužili pobyt v lese na delší dobu, než bylo nutné ;-). Tratě totiž stály za to… Navíc mapa, ač by měla býti nově zrevidovaná, místy příliš neseděla-scházela jáma, rýha, vývraty, oplocenky…

»

Poslední předvánoční trénink v tělocvičně jsme si ještě pohráli s SI sadou. Výsledky maPF2016lých sprintíků najdete zde: Výsledky – trénink 16.12. 2015 (Anežko, děkuji!).V tělocvičně se s dětmi uvidíme zase v lednu. Tak klidné svátky a bohatého Ježíška.

V pondělí 21.12. ještě trénujeme – standardně v 17 od stavebního úřadu s čelovkou (Maruško a Hanko). Petra

V týdnu od 14.12.2015 běží tréninky zcela standardně. O vánočních prázdninách některé tréninky odpadají, ale jsou zase jiné akce, na které se můžete vypravit. Ve středu 23.12. jsme zamluvili tělocvičnu pro dospělé a dorostence, kteří by si chtěli zahrát (snad trochu běhavější) basketbal. Malé děti už mají předježíškovské volno.

datumdenakcekdy a kde
14.12.pondělíběžecký trénink17:00 u stavebního úřadu
16.12.středatrénink v tělocvičně, poslední před vánocina Fialce, jako vždycky
17.12.čtvrteknoční výběh19:00 od Fialky
20.12.neděleVečerník Praha - noční závod ve Stromovcehttp://roz.ini.cz/vp15/
21.12.pondělíběžecký trénink17:00 u stavebního úřadu
23.12.středabasket v tělocvičně - pro dorost a dospělé17:00 - 18:30
1.1.2016páteknovoroční orienťák ve Zvolihttp://stredoceskaoblast.unas.cz/index.php?text=931-novorocni-orientak-1-1-2016-zvole

 

I přes zimu máte v okolí Říčan spoustu možností, jak trénovat orienťák. U nás ve Strakonicích takové příležitosti nemáme…

  • Jednak už brzy startuje Pražská zimní liga, což je seriál takových menších tréninko-závodů pro děti i dospělé. Termínovka a pokyny k přihlašování jsou zde, první závod v Krčáku bude v pátek 4.12.
  • No a pak Kamenice bude každou neděli od 10:00 pořádat mapové tréninky. Více informací je zde, teď v neděli se koná trénink ve Struhařově, tedy kousek od vás. Předem bude fajn se emailem přihlásit, aby pro vás byla volná mapa.