Tréninky

 

Čtvrteční běžecké tréninky začnou na začátku října. Včas oznámíme!

DenTréninkVěková skupinaMístoČasTrenér
ÚterýBěžecká a pohybová průprava pro OB12+Jureček - sraz na parkovišti17:00 - 18:30Míra S., Klára K.
Středa (březen-červen)Mapový tréninkpro všechnyDle tabulky níže - v lesích17:00 - 18:30Gábina H., Veronika M., Honza R., Iva Č. + další pomocníci
Středa (listopad - březen)TělocvičnaDH10, DH12Hala Na Fialce16:30 - 18:00Verča, Ivča, Gábina
Středa (listopad - březen)Tělocvičnačást DH12, DH14Hala Na Fialce17:00 - 18:30Gábina, Honza, Bára V.
Středa (listopad - březen)Tělocvičnačást DH14, DH16+Hala Na Fialce17:40 - 18:30Míra
ČtvrtekVýběhy14+Říčanský les - sraz Hala na Fialce19:00 - 20:15Martin H. + další pomocníci
 Bližší popis náplně tréninků
ÚterkyBěžecká průprava a technika, fyzická průprava, obratnost, taktika a technika běhu v terénu při OB, protahování s prvky gymnastiky.
Od října do března čelovky s sebou!
Srazy na Jurečku, nebude-li předem oznámeno na stránkách OB RIC jiné místo
Za každého počasí (berte si věci na převlečení). Při teplotě -5°C a nižší nebo 10 cm a více sněhu pravděpodobně nebude.
Středy - mapové tréninky v leseKlíčový mapový trénink v lese.
Berte si vždy buzoly a čipy.
Za každého počasí (berte si věci na převlečení).
Středy - tělocvičnaPro všechny věkové kategorie. Fyzický trénink a teorie práce s mapou
ČtvrtkyVýběhy v délce cca 10 km v čase cca 1 hodina
Za každého počasí.
Podzim, zima, jaro - berte si čelovky.

 

Mapové tréninky podzim 2017
DatumMístoZačátekMísto srazuMapa
6.9.2017
17:00
13.9.2017
Jureček17:00Veřejný trénink
20.9.2017
17:00
27.9.201717:00
4.10.201717:00
11.10.2017
17:00
18.10.201717:00
25.10.201717:00

Nedělní mapový trénink pořádá Míra na trochu starší mapě v atraktivním prostoru okolí zříceniny Hláska.

»

Poslední trénink letošního roku byl v tělocvičně s čipem na mapě s 5ti kontrolami. Menší děti trénovaly správné postupy a správná čísla kontrol. Tengeři si dali to samé jako paměťák.

»

Následující mapový trénink v rámci kamenických nedělí uspořádá náš oddíl v neděli 10.12. v Říčanech.

»

Ve středu jedenáctého jsme nedali nudě šanci a vyrazili do neoběhaného lesa u Jevan. Okruhy vyhovovaly co do počtu i obtížnosti. Každý si našel svoje a s vytížením složitějších variant nám pomohli hosté z Tretry Praha. »

K dalšímu z mapových tréninků jsme se tentokrát vydali trochu dál od Říčan. Navzdory tomu a také hrozícímu prodlouženému víkendu byla účast docela bohatá.

»

Středeční mapový trénink 20.9. ve Strančicích jsme oživili několika mikro OB kontrolami. Kromě správně umístěného lampiónu jsou v blízkém okolí další „falešné“ lampióny a závodník musí vybrat ten správný. Každá kategorie měla 3 takové kontroly. A protože se dost chybovalo, pojďme se na to podívat … . Poznámka: Všichni DH16 běželi na mapě bez cest. »

Ve středu 13.9. jsme si zaběhli už druhý podzimní trénink. Byl to trénink veřejný, přišlo se podívat i několik nových dětí.

»

K prvnímu podzimnímu mapovému tréninku jsme se sešli ve středu odpoledne u Olivovny. Děti i dospělé čekal výběh do lesa směrem k Tehovu.

»

Poslední středeční trénink před prázdninami uspořádala Ivča ve Strašíně. Na navrátilce z lesa čekalo táborové posezení.

»

Tuto neděli měl OB RIC poprvé organizačně na starosti společný zimní nedělní mapový trénink KAM a RIC. Proběhli jsme se ve Světicích, teplota kolem 0°C . Gábina a pomocníci Bára, Maruška, Hanka a Pavel vše skvěle zvládli. Výsledky borců RIC jsou v tabulce.  »

Zveme Vás po loňském úspěchu na druhý ročník štědrodenního výběhu.

Sraz:    24.12. v 10 hod u altánku ve světicko-říčanském lese, přesněji zde: Altán

Přijďte se vysportovat před slavnostním večerem. Určitě se rozdělíme, vlčáci půjdou okolo 8 km a my ostatní podle chuti a pro radost. Počítejte s hodinkou…
»

Až 60 dětí se pravidelně schází na středečních trénincích v tělocvičně Na Fialce … ve třech skupinách. Trošku jsme se „hecli“ a děti máme od Vás půjčeny na 1,5 hodiny.

Hodinu věnujeme fyzické přípravě a půl hodiny mapové teorii a taktice OB.

Děti makají a jsou úžasné! »

Tak jsme dnes zakončili podzimní sérii mapových tréninků. Na závěr jsme vyzkoušeli scorelauf s povinnou první kontrolou a limitem 45 minut … 50 říčanských orienťáků se naráz vydalo do lesa! »

Teplota 7 stupňů a déšť – to byly základní charakteristiky mapového tréninku ve středu 5. října u Struhařova. I tak se dostavilo téměř 40 statečných dětí i dospělých.

»

První trénink letošního podzimu se konal u 50. rovnoběžky u koupaliště Jureček. Terén pro všechny více než známý nejvíce vyhovoval Tomáši Nikodémovi (který zvítězil v kategorii P2), Martině Pelantové (vítězka DH12), Lukáši Rejnkovi (vítěz DH14), Zitě Pračkové (profi) a Barče Vyhnálkové (profi bez cest).

Kromě našich členů dorazilo i mnoho sportovců, kteří si orienťák chtěli vyzkoušet. Dohromady se nás do lesa vydalo 68, což je na začátek podzimní sezóny hezké číslo.

»

Včerejší trénink jsem se sešli U vodníka na Strašíně, a pak zamířili na křižovatku cest pod Strašínem. Největší podvodník byla výpočetní technika, která nás přiváděla k zoufalství…
Tak výsledky berte s rezervou. »

Ve středu 7. září 2016 pořádáme Trénink pro veřejnost v rámci „Týdne volného času a sportu 2016“. K dispozici budou trenéři, kteří Vám vysvětlí, co je orientační běh a předají základní informace k pohybu a orientaci v lese při hledání kontrol. Bude připraveno několik tratí různých obtížností, na které se můžete vydat. A když vše dobře dopadne, najdete cestu i zpět na start :-), kde se můžete podělit o zážitky z lesa. Těšíme se na vás v Říčanech u rybníka Jureček za sportovním hřištěm (50. rovnoběžka) od 16:00 do 18:00 hodin (zde). Kdo má buzolu, vemte ji s sebou. A dobrou náladu :-).

16.5. 2016 14 odvážných běžců otestovalo pomocí oblíbeného Cooperova testu svou běžeckou výkonnost. 12-ti minutový běh na Sokoláku prověřil běžce a padaly i osobní rekordy.  »

Dnešní trénink proběhl v říčansko-světickém lese. Začali jsme za deště, končili  …opět za deště :-). Dnes to prostě nebylo zadarmo, ale ukázala se opět jedna z důležitých vlastností orienťáků – houževnatost. »