Závody

Na závěrečné závody Žebříčku B Čechy se vydalo tvrdé jádro oddílu ve složení
Šámkovi, Pračkovi, Kotenovi, Seidlovi, já a Ondra Mucha. Oč byla organizace
výpravy jednodušší, o to více nás stavitel potrápil v lese. »

Pohled velmi zaujatého otce

Rozpis olympijských tratí mě udržoval velmi nízko v očekávaných výsledcích – sprint, krátká trať, město – to všechno se neslučuje s kvalitami Martiny – dlouhé tratě, složitý terén… Účast republikového výkvětu ještě slibovala neúprosný trest za každé sebemenší zaváhání. Nicméně důvěra v kvality svěřence, trenérů a důsledných příprav mě udržovala v naději v umístění okolo poloviny startovního pole. Tajně jsem doufal i v nějaké to překvapení. Přenosy mladších dětí nebyly v televizi, takže nervozitě neubralo opakované mačkání F5 na stránkách s výsledky. »

Pražský pohár žactva byl jako už obvykle završen štafetovým finále, které se konalo 21. června v parku Parukářka a jeho nejbližším okolí. Poté došlo i na vyhlášení celkových výsledků poháru.

»

Minulý víkend proběhl ve znamení dalšího Béčkového žebříčku Čechy, tentokrát v Litošicích. Začněme kvízovou otázkou. Kterému borci/borkyni RIC takhle neposedně poskakovaly vlasy v cílové rovince? »

O víkendu 10.-11.6. se pod kulisami majestátního lipnického hradu odehrávaly boje o mistrovské tituly na middlu. Kolona, dvě srnčata, pěkné (až moc teplé) počasí, krásný les, těžké tratě, závodníci pod proudem, kabely všude po lese, nástrahy v podobě dortu a babičky….byly to pestré dva dny, čtěte, jak se s nimi říčanští vypořádali. »

Když už se Maki necítila na běh lesem, pobíhala alespoň během nedělního závodu po shromaždišti a jeho okolí s foťákem v ruce. Na vyhlášení se poté zaměřila Barča.

»

O uplynulém víkendu pokračoval Žebříček A a Žebříček B Čechy dalšími závody. Pro nás Říčaňáky tentokát v luxusní vzdálenosti 30 minut jízdy autem – V Řitce. O organizaci závodů se postarali společnými silami USK (sobota – krátká) a KAM (neděle – klasika). Závody se povedly nejen organizárorům (díky), ale i našim závodníkům. 3 zlata a 3 stříbra z celostátních závodů jsme během jednoho víkendu ještě nepřivezli – oddílový rekord (díky holky). »

Minulý horký víkend jsme se po sobotní Dobříši setkali na posledních závodech oblastního žebříčku nedaleko Slaného ve vesničce Malíkovice.

Pořadatelé umístili shromaždiště na pěkně upravený statek/penzion U Bartoušků, který se ukázal jako velmi pohostinný a k dispozici byla dokonce stodola s ping-pongem, basketbalovými koši a badmintonem. »

Minulý víkend skončil jarní seriál Oblastních Žebříčků Pražské a Středočeské oblasti. Obsahoval 7 závodů. Do celkového umístění jednotlivců se započítavaly 4 nejlepší výsledky. A RIC byl hodně vidět. Máme dva celkové vítěze … »

Mistrovství oblasti na klasické trati se letos konalo v krásném areálu Vlaška na okraji Dobříše.
Na rozdíl od jiných terénů v Brdech, tentokrát byl les velmi pěkně průběžný, podklad měkký a kamenných strání naštěstí pomálu. »

Minulý víkend proběhlo v Jeseníkách několik celorepublikových závodů. Sprint A-žebříčku a 2x štafety Českého poháru – žáci soutěžili o tzv. Vyzývací pohár. Na dalekou cestu se vypravilo hodně našich zástupců. Vyhnálci hájící barvy RIC a naši žáci a žákyně reprezentující tentokrát středočeskou oblast. Díky moc všem za reprezentaci – Bára, Mařka, Eva, Maki, Adélka, Ema, Laura, Váša. Nejlépe se dařilo Báře – třetí ve sprintu. A středočeská oblast byla ve Vyzývacím poháru za všechny tři závody celkově sedmá.

O tomto víkendu proběhly celostátní závody žebříčků A i B. A-čka v Jeseníkách, B-čka pod Ještědem. Vezeme 5 umístění na bedně, což je na této úrovni závodů asi víkendový oddílový rekord. Skvělá Martina bronz a stříbro, Hanka stříbro (obě B-žebříček), Bára 2x stříbro (A-žebříček). Váša a Jára v nabušených chlapeckých kategoriích zatápěli v neděli nejlepším a máme i další pěkné výsledky. Pojďme pěkně popořadě.

»

Ve středu 10.5. připravil Míra pěkný mapový trénink na Vávrově palouku v Senohrabech. Napětí, dlouhé tratě, překonávání tunelů, širokých potoků bez brodů, pro starší borce velká část trati na vrstevnicovce na mapě Hláška z roku 1994, to vše bylo na tratích k dispozici. Přidali se i senohrabští běžkaři, kteří vydařené odpoledne na závěr zpestřili buřtovou pochoutkou. Honza jako už tradičně poskytl výsledky téměř on-line. »

Po sérii závodů na krátké trati, ve sprintu, při nočácích a ve štafetách jsme si opět mohli vyzkoušet závod na klasické trati. Větší vzdálenosti, menší počet kontrol, dlouhé přeběhy a nejrůznější volby postupů nás čekaly v Mníšku pod Brdy při Oblastním žebříčku na státní svátek 8. května. »

První květnovou středu jsme si dali scorelauf na mapě Mezi stromy ’16. I když
předpověď hrozila deštěm, počasí bylo na trénink ideální a rozdali jsme všech
60 map.

Běželo se na papírové průkazky a lepíky. Čas se neměřil, jen doběhové pořadí a
dodržení limitu 50 minut. Trénink byl ozvláštněn švýcarskou hrou na pěti
kontrolách a speciální 22. kontrolou, která nebyla určena polohou v mapě, nýbrž
azimutem a vzdáleností od startu, což bylo v rozpravě před startem zamlčeno. »

Sešlo se 18ks, na to počasí dobré. Výsledky »

Krajské přebory Středočechů se letos konaly v zajímavém prostoru „Požárských lesů“ nad řekou Sázavou mezi Týncem a Zbořeným Kostelcem.
Pořadatelé z pražského Ekonomu připravili mapově náročné závody na mapě, kde se desítky let nezávodilo. »

Je sváteční pátek 14.4., ukrutně brzy ráno: většina Říčan se poddává svátečnímu vyspávání, zatímco hrstka statečných orienťáků se jako přízrak zjevuje v trhající se ranní mlze a mizí v autobusu u Penny marketu a další nastupují s rodiči do aut.

Jsou to ten den na ulici v Říčanech ti nejstatečnější. Považte sami: nastupují na cestu, o které ví jen to, že pojedou až kamsi k rakouským hranicím, do bývalého vojenského prostoru, že budou několikrát denně (ale i v noci) jednotlivě vyháněni do hlubokých příhraničních lesů, že ubytování bude „retro“, počasí šílené a mobily nebudou akceptovány. »

Přinášíme fotografie z Velikočního soustředění pro účastníky a jejich rodiče. Snad se na nich všichni najdete více než jednou.  Jsou setříděny do následujících kategorií: Společná fotografie, Linie mapování, Micro OB, Rozcvička, Kombotech okruhy, Nočák, Navigační plánky příprava, Příprava na Velikonoce, Sprint areál, Zázemí a volný čas, Když děti usnuly.

Velikost fotek je hodně zmenšená, někde až moc (na úkor kvality), ale už není síla to zpět zvětšovat 🙁 »

OŽ na krátké trati Kozmice – 3. místo Laura D14, 1. místo Jára H14

MČR Nočák – 1. místo Bára D20 (vyhlašování za světla druhého dne)

ČP štafet Rantířov – bez bedny, ale bylo pěkně.

»