3. PPŽ Roztoky

Včera se v Roztokách za krásného počasí běžel už třetí závod PPŽ. Pořadatelé se zřejmě rozhodli šetřit lesy-asi abychom měli kde běhat-neboť se běželo na velmi minimalistické mapě o velikosti cca A5. Navíc měřítko nebyla ani desítka, běželo se na 1:7500, takže delší tratě si les proběhaly opravdu důkladně.

Les to byl příměstského typu (kdo by to byl čekal), ale kupodivu celkem hezký. Cestu ke kontrolám, nejčastěji umístěným na cestách či terénních tvarech jako byly nejrůznější jámy, rýhy či kopečky, trošku ztěžoval takřka všudypřítomný podrost mladých stromků. Kdo ale neběžel na začátku, měl už v lese vydupané prvotřídní pěšinky. To ale z už tak mapově nepříliš oslnivého závodu udělalo ještě větší běžák, kdy stačilo akorát vybrat pěšinku ve správném směru a pak už jenom valit ve vláčku sbíhajících se lidí. Děti na kratších tratích toto asi tolik netrápilo, ale i od nich jsem slyšela, že to bylo strašně jednoduché. Delší tratě byly sice taky celkem jednoduché, ale i tak vyžadovaly nemalou dávku pozornosti, neboť zákres trati nepatřil mezi nejpřehlednější. To je ale pochopitelné, protože namotat na tak malém prostoru rozumně dlouhou trať chce hodně umění. I kategorie T5, která běžně mívá 5km, včera měřila pouhých 3,8 km, a to byla namotána v několika smyčkách po celé mapě.

K úspěchu byly třeba rychlé nohy a minimum chyb. To se povedlo skvěle zrealizovat hlavně našim děvčatům. (níže zmiňuju výsledky do desítky)

V D10 suverénně vyhrála Markétka, do první desítky se ovšem vešly ještě dvě říčanské závodnice-sedmá Týnka a devátá Emča R.. Ve dvanáctkách zvítězila Laura, těsně následovaná Marťou, která ztratila 30s zcela shodně s pragováckou závodnicí, takže z toho bylo dělené 2.-3. místo; výborně zaběhly i Terka (7.) a Barča (9.) V klucích desítkách pěkně zaběhl Honzík Pelant na 7. místě, ve dvanáctkách hezky Štěpa H. sedmý a Matouš desátý. Ve čtrnáctkách Lukáš na pěkném 8. místě. A v dospělácích se projevil orientační smysl žen Vyhnálkových, když Eva skončila sedmá v T3 a Bára pátá v T5.

01roztoky                  02roztoky

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.