Soustředění

Hon na velikonočního zajíce

Nová hra běžící od 12. března do 5. dubna. Běžecké a chodecké aktivity lze zadávat na této stránce.

RIC vs. BáraV

Česká reprezentace v orientačním běhu vyjela na intenzivní 6týdenní soustředění do Keni. A je tam s nimi i Bára. Pojďme také intenzivně potrénovat, a to i v podmínkách české zimy. Své výkony v běhu, chůzi, na kole či na běžkách můžete zadávat zde. Soutěž běží od 2. února do 8. března 2021.

 

Velikonoční soustředění se letos konalo jen pár dnů před naším pořádáním velkého závodu a nikdo nenašel síly podat o něm hlášení. A tak si jej můžeme se zpožděním připomenout alespoň malou fotogalerií.

(read more...)

Od Velkého pátku do Velikonočního pondělí jsme se letos soustředili v lesním komplexu kolem penzionu Medenice na jihu Čech, kousek od hranice s Rakouskem. Ubytování, strava i lesní terény byly výborné, počasí vlastně taky (holt jsme běhali v čepicích... ale nepršelo).

Bylo nás celkem zhruba 45, z toho asi 10 teenagerů. Ty jsme požádali o sepsání jejich pohledu na jednotlivé tréninky... očekáváním byla otevřená zpětná vazba s trochou ironie a sarkasmu. No, posuďte sami:

(read more...)

Letos po roční pauze opět organizujeme společné jarní soustředění. Smyslem je trochu se rozběhat před jarní orienťáckou sezonou, která snad již letos bude, pro menší děti a nováčky to bude o představení nebo zopakování základních orienťáckých dovedností. Letos jsme vybrali krásné terény v jižních Čechách u Chlumu u Třeboně nedaleko hranice s Rakouskem. Ubytování bude v penzionu Medenice, běhat budeme v lesích kolem až k hranici (a pokud covidová situace dovolí, tak i dál 🙂 )

(read more...)

Po loňské pauze jsme letos zase zorganizovali běžkařské soustředění. Zájemců sice nebylo tolik jako dříve, možná o to intenzivněji jsme si to v komorní partičce užili.

(read more...)

Je doběháno.

Co jsme za 3 týdny a 3 dny uběhli?

(read more...)

Pět týdnů Bářina repre soustředění v Keni jsme využili k oddílové soutěži, do které se nakonec zapojilo téměř 60 sportovců. Nasportováno bylo téměř 6 tisíc kilometrů.

(read more...)

Po 2 týdnech se zase hlásím z Itenu. Nejdříve nebylo nic moc zajímavého, pak nešel internet a trošku jsem nestíhala. Ovšem věřím, že následující příběh o tom, jak jsme strávili volný den, ty dva týdny čekání vynahradí. (read more...)

Tentokrát už více o tréninku. (read more...)

Úvodní příspěvek z nepravidelné série o repre soustředění v Keni. Účelem je posdílet dojmy, ale hlavně zachytit místní atmosféru, zvlášť tu běžeckou, z přípravy top světových běžců. A taky vás třeba inspirovat a snad i motivovat do aktuální výzvy RIC vs. Bára. 🙂

(read more...)

V Přihláškách se již objevila možnost přihlašování na tradiční velikonoční soustředění. Po pěti letech se vrátíme do Srbska v Českém ráji. Kdo jste tam již někdy běhal, budete souhlasit s tím, že jde o úžasné lesy - rovinaté pasáže v nádherně průběžném borovém lese se střídají s většími nebo menšími shluky pískovcových skal... takže na své si přijdou začátečníci i ti velmi zkušení. (read more...)

Zima sice ještě nezačala, ale v plném proudu jsou již přípravy jarního soustředění v tradičním velikonočním termínu (pátek - pondělí). Po 5ti letech se vrátíme do Srbska v Českém ráji - čeká na nás sportovní areál Ráj Srbsko a hlavně krásné průběžné lesy s pískovcovými skalami a skalními městy. (read more...)

V o něco menším počtu než v předchozích letech jsme vyrazili na podzimní soustředění. Místo tradičního podzimního cyklosoustředění se letos kvůli napěchovanému závodnímu kalendáři uskutečnilo „štafetové soustředění“. Menší počet účastníků snad proto, že na sebe členové oddílu nechtěli brát odpovědnost bojovat nejen za sebe ale i za celou štafetu?

(read more...)

Pokud vám nestačila dokumentace od Davida, Velikonoce z pohledu mého si můžete prohlédnout zde... 😉
(read more...)

Velikonoce patří již pravidelně k soustředění našeho oddílu. Smyslem je rozběhat se před začínající závodní sezónou, vytříbit si orientační techniky a lépe se poznat. Letos se soustředění povedlo na jedničku - skvělé místo, chutné jídlo, hodnotný sportovní program, nádherné počasí a dobrá parta.

(read more...)

Blíží se velikonoce a s nimi i tradiční jarní oddílové soustředění. Soustředění je určené pro úplně všechny, smyslem je se rozběhat a roz-orientovat se před jarní sezónou... i když letos už nám soustředění některé závody předběhly. Hlaste se v Přihláškách, více detailů dále. (read more...)

Velikonoční víkend je už tradičně spojený s jarním soustředěním našeho oddílu. Tentokrát jsme v počtu asi 60 kusů vycestovali do Sklárny u Žihle.

Ve stejném prostoru jsme se soustředili už dvakrát – v roce 2009 a 2014. Kolem Sklárny jsou na všechny strany krásné průběžné lesy s oblými kopečky, posypané balvany nejrůznějších tvarů a velikostí a vše je potažené zelenou vrstvičkou mechu.

Ubytování v klasické předrevoluční škole v přírodě nabízelo, kromě školní jídelny s tradičním menu, i možnosti doplňkových aktivit - oblíbený byl pingpong u dětí a kavárna s širokým výběrem nápojů u dospělých. A k dispozici byl dokonce i cyklistický trenažér. (read more...)

Přinášíme doplňující informace k velikonočnímu soustředění ve Sklárně

(read more...)

První neděle po prvním jarním úplňku nastane letos proklatě brzy. Co to pro orienťáky z Říčan znamená? Přeci tradiční oddílové soustředění, které se tentokrát bude konat na Sklárně. Čtete a hlavně - hlaste se!

(read more...)

Předposlední zářijový víkend se sešlo oddílové cyklosoustředění s mistrovstvím a veteraniádou na klasické trati. Události pro čtenáře zachytily hned tři autorky.

(read more...)

Zde ještě nějaké fotky z Velikonoc z mého foťáku....