Pořádáme

Sekce orientačního běhu ČSOS a OB Říčany pořádají:

 

27.4.2023 - první várka fotek od Jiřího Čecha

- fotky od Jirky Čecha, část druhá

25.4.2023 - Mužský říčanský sprint a jeho analýza na o-news.cz od Šimona Čtrnáct

24.4.2023 - Analýza ženského říčanského sprintu na o-news.cz od Šimona Čtrnáct

24.4.2023 - konečné výsledky jsou v ORISu

postupy možno nahrávat i sledovat na OB postupech

ztráty a nálezy - bunda Adidas, růžový vak T-Mobile, kšiltovka a láhev GymBean, plastová krabička (pište na za2023@obricany.cz)

19.4.2023 - zveřejňujeme pokyny k závodu

18.4.2023 - v ORISu zveřejněny startovky - po klubech, po kategoriích

17.4.2023 - Předběžné parametry tratí

14.4.2023 - k dispozici jsou pokyny pro příchozí - Pokyny pro kategorie Z1 (HDR), Z2 a Z3

9.4.2023 - v okamžiku skončení 1. termínu přihlášek jsme překročili 1000 přihlášených. Děkujeme!

5.4.2023 - mapař při své práci i fotil

20.3.2023 - spuštěny přihlášky v ORISu

3.3.2023 - zveřejněn rozpis

24.2.2023 - mapa je téměř hotová, stejně jako základní koncepce tratí

19.12.2022 - založen web závodu

závod v ORISu


Ukázky ze závodního prostoru (od mapaře):

A další fotky...

Poděkování:

Partneři ČSOS:


Závod OŽ Pražské a Středočeské oblasti - krátká trať
23.10.2021, Babice
mapa Langusta
https://oris.orientacnisporty.cz/Zavod?id=6369

 


25.10. Fotky od Anči

24.10. Fotky od Lucky

23.10. Fotky od Jardy

22.10. Doplnění pokynů ke stavbě oddílových stanů.

21.10. V ORISu jsou zveřejněny startovky.

21.10. A máme i pokyny k hlavnímu závodu.

20.10. Pokyny k tratím pro příchozí - Pokyny_Z1, Z2 a Z3

12.10. Kdo najde v lese nápis RIC?

11.10. Foto z prostoru.

4.10. ukázky mapy jako ochutnávka před závodem

24.9. v ORISu vytvořeny kategorie, je možno se přihlašovat!

23.9. do ORISu vložen rozpis závodu

9.9. probíhají poslední úpravy mapy, závodní prostor byl nově přemapován. Podle záznamů z mapového portálu se Janovický les poprvé objevil na rozsáhlejší mapě Údolí raků z roku 1972 vydané klubem VSP v měřítku 1:20000. Název Langusta poté dostala tato část mapy v roce 2010, kdy ji vydal klub MFP. 21.10.2012 se zde konal závod oblastního žebříčku. Na mapovém portálu je k nahlédnutí mapa z roku 2014.


Tiskový mluvčí OB Říčany dnes potvrdil, že oddíl bude letos na podzim pořádat Mistrovství Evropy jako náhradu za zrušený závod, který se původně měl konat v Rumunsku!

»

Netradiční formy tradičního loučení se sezónou se zúčastnilo 52 běžců a cyklistů. Polovina z nich byla odměněna v následné losovačce o oddílové oblečky. Díky všem!

»

Poslední Kufr 2019 je za námi. Sešlo se nás asi 60 a kdo přišel, doufám nelitoval. Počasí bylo letní, občerstvení luxusní, masky snad ještě vymakanější než loni a v lese si to všichni užili - průměrně 85 minut 🙂 »

Přidávám ještě nějaké fotky z pořádání oblastního mistrovství, třeba si tam najdete i něco, co ostatní fotografové nezachytili.

»

 OB Říčany pořádali v sobotu 25.května 2019 v lese mezi Mnichovicemi a Třemblatem Mistrovství pražské a středočeské oblasti na klasické trati.

»

Rok se s rokem sešel a máme tu opět zakončení sezóny.  Prosím, rezervujte si ve svých diářích následující datum a čas:

 Neděle 18. listopadu 2018 10:30

Pro nedočkavce poskytneme malou nápovědu pro místo posledního kufru … běhat budeme kolem Květnické studánky ve Škvorecké oboře. »

Závod máme úspěšně za sebou. Vystartovalo celkem 81 závodníků. Přivítali jsme řadu nováčků, někteří se ptali na další tréninky, takže jsme je snad neodradili. Počasí nemohlo být lepší, organizace také celkem klapala, za což děkuji všem, kteří se na organizaci podíleli.

Výsledky jsou k dispozici po pokliknutí na obrázek. V jednotlivých kategoriích vyhráli Ondra Vlasaný, Maruška Thirouard, Maki Kotenová, Štěpán Holeček, Míra Seidl a Richard Michalský, byli jsme ale svědky i mnoha dalších skvělých výkonů. »

Ve středu 12.září pořádáme v rámci týdne sportu v Říčanech veřejný závod v orientačním běhu. Zveme tedy nejen děti z oddílu a ty, kteří by se potenciálně chtěli přidat, ale i všechny ostatní. Budou kategorie pro všechny věkové i výkonnostní kategorie, tedy i pro ty, kteří si orientační běh ještě nikdy nevyzkoušeli, délky tratí od cca 2km do 6km. Startovat budeme průběžně od 16:30 do 17:30 na 50. rovnoběžce v Říčanech, v 18 hodin plánujeme vyhlášení vítězů v jednotlivých kategoriích a připraveny jsou i zajímavé ceny.

Pro více informací klikněte na obrázek.

»

A je to opět tady. Jedinečné a neopakovatelné každoroční setkání členů OB Říčany na konci sezóny.  Společensko sportovní událost roku - legrace, něco málo sportu, zhodnocení sezóny 2015, odměny za vaše celoroční snažení, trocha toho občerstvení a další doprovodné akce. A JEDNA SUPER PECKA - pouze letos a nikdy více jedinečná SVĚTOVÁ PREMIÉRA, po které touží každý příznivec OB, ale jen hrstce se poštěstí to zažít. Připoj se k nám a budeš u toho. »

 607634_plovarna-jurecek-2_image_620[1]

Novinky

15.5. Dvě reklamace byly akceptovány, dále opraveno několik registračních čísel. Výsledky nyní považujeme za finální, byly odeslány počtáři bodů seriálu PPŽ. Za nás tedy pro letošek všechno. HOWGH.

14.5. Mapa HDR a nejpočetnější kategorie T5 pro vaše analýzy.

Pěkné fotografie od Lucky Sládečkové jsou nově ve fotogalerii.

A ještě jedna fotka - ztráty a nálezy. Pokud něco z toho poznáváte, dejte dítěti za uši a napište si na ppz2015@obricany.cz .

ztraty a nalezy

13.5. Závod je za námi. Děkujeme všem závodníkům za účast i za vlídná slova k organizátorům. Byl to rekordní závod Pražského poháru žactva - cílem prošlo 480 závodníků, vystartovalo téměř 500 lidí, v kategorii T5 startovalo 130 závodníků! Koncept závodu s malým počtem kategorií, retro kleštičkami a papírovými průkazkami prošel opravdu zatěžkávací zkouškou.

Nicméně snad se všechno povedlo. Počasí bylo skvělé, sluníčko a 20 stupňů, ideální na běhání. Areál koupaliště Jureček a nové hřiště u 50.rovnoběžky (snad jste se i všichni poučili, kam že to ta rovnoběžka z Říčan pokračuje) byly důstojným zázemím závodu, mapa ze Sosnovy dílny seděla, kontroly byly na svých místech a oba ztracení závodníci se do tmy našli.

Předběžné výsledky jsou zde. V záplavě 500 papírových průkazek mohlo snadno dojít k chybě, případné reklamace prosím posílejte na ppz2015@obricany.cz . Průkazy jsou všechny zaarchivované, nebude problém výsledek ověřit.

V odkazu dole se brzy objeví fotky. Pokud byl na místě další fotograf a chtěl by se o své dílo podělit, nechť se ozve pořadatelům. Díky.

12.5. Vzhledem k nečekanému zájmu o náš závod - momentálně 440 závodníků - se pokusíme spustit start co nejdříve, předpoklad v 15:45. I tak se připravte na to, že mohou být na startu delší čekací doby... Ještě doplnění k pokynům - mapy v cíli nebudeme vybírat. Nenarušujte regulérnost závodu tím, že byste mapu ukazovali závodníkům, kteří na start teprve čekají.

11.5. Přípravy závodu jsou v plném proudu. Všechny podstatné informace jsou již obsaženy v rozpisu, nicméně stojí za to připomenout:

CENTRUM ZÁVODU: V Říčanech. Nikoliv na koupališti Jureček, ale za ním na hřišti u 50.rovnoběžky. Je možné využívat prostor koupaliště za účelem občerstvení nebo na záchody. Jinak se prosím v areálu koupaliště nijak nezabydlujte.

PREZENTACE: již od 15:30. Snažně prosíme - pokud možno prezentujte celý oddíl najednou

START: 16:00 do 18:00, start je přímo na shromaždišti. V tuto chvíli je přihlášeno 390 závodníků... snažte se nepřijít všichni na poslední chvíli 🙂

CÍL: V kategoriích P2 a HDR může běžet více lidí na jednu přihlášku. Na startu budou k dispozici dodatečné průkazy pro doprovod, další děti atp. KDO NEBUDE MÍT PRŮKAZKU, NESMÍ PROBÍHAT CÍLEM. Nevezmete-li si na startu dodatečnou průkazku, pak prosím neprobíhejte cílem. Nechte svoje dítko běžet a sami cíl obejděte.

VYHLÁŠENÍ: bude. Budou i diplomy a ceny. Ale jen pro ty, kteří do cíle doběhnou do 17:30.

PARKOVÁNÍ: BUDE PROBLÉM! Pokud možno přijíždějte vlakem nebo autobusem. Vlak jezdí z hl.n. každou čtvrthodinu. Navíc jsou přístupové silnice do Říčan ve špičce mnohdy zacpané... tak ať stihnete start!

BUFET: budou výborné buchty přichystané šikovnými dorostenkami a maminkami těch mladších členů našeho oddílu. Výborně se na ně poběží!

23.4. Zveřejněn rozpis závodu

15.4. Nová mapa je hotová. Jde o kompletně přemapovaný prostor mapy Jureček z roku 2009. Zde je pár vzorků, máte se nač těšit:

vzorek_1    vzorek_2    vzorek_3    vzorek_4

30.3. Spuštěny stránky závodu a brzy zde bude zveřejněn podrobný rozpis. Jen stručné informace k závodu: centrum závodu bude v Říčanech u rybníku Jureček přímo na padesáté rovnoběžce! Těšíme se na vás!

Rozpis

Fotogalerie

Výsledky