Týden sportu v Říčanech – veřejný závod 12.9.

Ve středu 12.září pořádáme v rámci týdne sportu v Říčanech veřejný závod v orientačním běhu. Zveme tedy nejen děti z oddílu a ty, kteří by se potenciálně chtěli přidat, ale i všechny ostatní. Budou kategorie pro všechny věkové i výkonnostní kategorie, tedy i pro ty, kteří si orientační běh ještě nikdy nevyzkoušeli, délky tratí od cca 2km do 6km. Startovat budeme průběžně od 16:30 do 17:30 na 50. rovnoběžce v Říčanech, v 18 hodin plánujeme vyhlášení vítězů v jednotlivých kategoriích a připraveny jsou i zajímavé ceny.

Pro více informací klikněte na obrázek.

Kdo jste orienťák ještě nikdy nedělali, můžete si předem nastudovat mapové značky (nicméně se vám samozřejmě před startem budeme věnovat a na všechno se můžete zeptat).

Přihlášky budeme přijímat až na místě. Postup bude jednoduchý:

 1. vyberu si kategorii, kterou chci běžet. Na výběr bude 8 kategorií:
  • rodiče s dětmi (HDR) - vhodné pro nejmenší děti nebo ty, které si orienťák dosud nezkusili a chtějí mít v lese doprovod.
  • zkušené děti do 10 let (HD10)
  • zkušené děti do 12 let (HD12)
  • zkušené děti do 14 let (HD14)
  • orienťáci starší 14 let (HD21)
  • dospělí bez zkušeností (P1 - trať na úrovni dvanáctiletých holčiček :))
  • ambiciozní děti a dospělí bez zkušeností (P2 - trať na úrovni mladších dorostenců)
  • ex-členové OB-Říčany (EX-RIC) - prestižní kategorie pro všechny naše bývalé členy, kteří již aktivně orienťák neprovozují
 2. u našich asistentek si dohodnu startovní čas a půjčím si čip (pokud nemáte vlastní). Na čip nebudeme vybírat žádnou zálohu, nicméně jeho cena je 800Kč a tuto částku budeme po vás v případě ztráty čipu požadovat.
 3. v daném čase se dostavím na start, kde dostanu mapu a vyrážím.
 4. oběhnu trať - najdu a označím všechny kontroly v daném pořadí - buď elektronicky čipem, nebo kleštičkami do mapy. Měří se čas, takže běžím CO TO JDE.
 5. V cíli do čipu zaznamenám doběhový čas.
 6. Přesunu se k stanovišti označeném VYČÍTÁNÍ ČIPŮ. Tam se data z čipu přenesou do počítače, abychom věděli, že jste doběhli a abyste byli ve výsledkové listině.
 7. Vrátím čip, pokud jsem si ho předtím půjčil. Pokud jsem trouba, tak volám rodičům, že potřebuji půjčit 800 Kč.
 8. Kouknu na pořadí na výsledkové listině.
 9. Dojdu si ke stánku pro limonádu a čekám na vyhlášení výsledků.
 10. Přeberu hodnotnou cenu za svůj výkon a spokojený jedu domů.
 11. Večer nebo druhý den kouknu na www.obricany.cz , kde budou fotky ze závodů a kompletní výsledky.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Pořádáme, Tréninky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.