Poslední Kufr 2019

Poslední Kufr 2019 je za námi. Sešlo se nás asi 60 a kdo přišel, doufám nelitoval. Počasí bylo letní, občerstvení luxusní, masky snad ještě vymakanější než loni a v lese si to všichni užili - průměrně 85 minut 🙂

Zázemí na lesních kurtech tenisového klubu Radošovice spolu s pohledem přes klidnou hladinu Jurečku na prvorepublikovou výletní restauraci nás jakoby přenesly do historie. Když se pak objevily květinové děti, běžci v teplákách s lampasy, dvacetiletý Pelant a východoněmecký pornoherec, bylo skoro jasno. I Krteček se svojí partou by asi zapadal do stejné historické éry. Pak se ale objevili Sponge Bob s kamarády, mendícek (nebo pejsek?)Kuky, chodící kalendář, Japonec, kočička, lištička, několik lyžařů, Anna Kelnerová, Bára Vyhnálková a další podobná individua najednou bylo zřejmé, že spíš než o návrat v čase půjde o nějaký úder do hlavy. Když pak přitáhl proti proudu Rokytky burlak s lodí, nemohlo už být pochyb - koná se rozloučení se sezonou orientačních běžců z Říčan.

Pro závodníky byla přichystána trať s volným pořadím kontrol. Bylo tam ale několik háčků. Ne na všech kontrolách byla krabička, takže najít kontrolu bylo někdy spíš pro zlost. Pak taky jedna kontrola měnila polohu a dokonce se mnohdy i snažila před závodníky utéct. No a nakonec mapa - byla v průměru 60 let stará. Viz zde. Kdo kolik bodů posbíral se můžete podívat tady. Nicméně přes všechny překážky se nenašel závodník, který by nesplnil zadané podmínky. Nejekonomičtěji se v lese pohyboval Honzík Prox, což se později ukázala být ta správná strategie pro tento druh závodu, takže si Honzík od Beátky Polívkové převzal hlavní cenu - poslední Kufr. Těšíme se, co do něj přidá a jsme zvědavi, komu ho bude předávat příští rok.

Seznam všech vyhlášených a jejich nejlepších výkonů: 20 nejlepších a nositelé licencí.

Fotky od Jardy Kotka jsou v galerii zde.

Díky všem, kteří se již 7. ročníku Posledního Kufr zúčastnili, díky za krásné masky, přinesené dobroty i za dobrou náladu. A trénujte, jarní sezóna začíná již za 4 měsíce!

 

David, Prakin, Petra, Zita

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Pořádáme, Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.