Poslední kufr virtuálně

Netradiční formy tradičního loučení se sezónou se zúčastnilo 52 běžců a cyklistů. Polovina z nich byla odměněna v následné losovačce o oddílové oblečky. Díky všem!

Aktuální situace nám znemožnila uskutečnit tradiční rozloučení se sezónou v maskách, s orienťákem na neobvyklé mapě a vyhlášením nejlepších výkonů v daném roce. A tak jsme si řekli, že by bylo fajn se jít alespoň proběhnout. Zájem byl nad očekávání velký, nejen do lesa vyběhlo 50 členů, další 2 slečny vyrazily na kolech. Dohromady jsme uběhli 284 km, cyklistky zdolaly celkem 80 km. Běhalo se hlavně v okolí Říčan, řada lidí zvolila mapový trénink na Langustě, ale našli se i jedinci, kteří si zaběhali až na severu v Rýchorech.

Nešlo o to, kolik kdo uběhne, ani jak rychle. Kdo se zapsal do 18. hodiny do tabulky, byl zařazen do slosování. To proběhlo v přímém přenosu za dozoru oddílové notářky Báry V., technicky jej zajistily Barča a Markéta. Odměnu u Rožků si v následujících dnech mohou vyzvednout:

Hanka Š., Martina P., Anička V., Eva V., Dandy, Bára V., Verča P., Gábina, Bea P., Marta H., Tomáš L., Týna H., Tomáš S., Eliška V., Lada P., Zuzka H., Ondra V., Mařenka V., Maki, Jára Š., Adélka K., Honza H., David R., Vašek H., Mája S. a Michal P.

V nabídce jsou oddílové čelenky, čepice, podkolenky, trička, podprsenky, tašky atd. Každý vylosovaný si může vybrat jednu odměnu. Kdo dřív přijde, má větší výběr.

Na Posledním kufru také obvykle svěříme jednomu z nás do správy kufřík, který má za úkol celý rok opatrovat a přidat do něj nějakou drobnost na památku. Od loňska ho měl v držení Honza P., který jej v pořádku odevzdal včetně své fotky a podpisu. Jako dárek do něj vložil snad nejsymboličtější předmět pro tento rok.

A kdo je dalším šťastlivcem, který si může oddílový kufřík vystavit na čestném místě? Hodnotící komise se shodla naprosto jednoznačně – je to naše jediná reprezentantka Bára V.! Bára se zabydlela v širším reprezentačním výběru, účastnila se většiny reprezentačních akcí a statečně bojovala na mistrovstvích ČR.

Nové licence

Ač sezóna spíš moc neproběhla, než proběhla, přesto bylo pár možností obhájit licenci nebo získat novou. Byla mezi nimi republiková mistrovství, která s výjimkou NOBu proběhla všechna. A zde byly úspěšné Ema P., Mařenka V. a Bára V. Druhá možnost se nabízela v oblastních žebříčcích, kde byla letos výjimečně k získání i licence A. Nadějně rozběhnutá sezóna byla bohužel přerušena omezeními, ale nakonec bylo rozhodnuto, že licence se přidělí na základě doposud uskutečněných závodů. Ve Středočeské oblasti se stihly odběhnout jen tři závody, do hodnocení se tedy započítávaly 2 nejlepší výsledky. Z našeho oddílu si áčko vyběhli Adéla a Jára, béčko Veronika H., Mája, Markéta, Laura, Lukáš Koh. a Matyáš K. Dohromady to tak máme 1x R, 4x A a 6x B. Všichni vyjmenovaní se mohou těšit na dárek od oddílu v podobě poukázky na nákup sportovního vybavení!

Smutní ale nemusí být ani držitelé licencí z loňska, pokud se jim náhodou nepovedlo je obhájit. Platnost loňských licencí se totiž prodlužuje o rok.

TrailTour

Na jaře Bára s Honzou vyzvali k zapojení oddílu do série běhů Traitour, která se skládala z 50 etap po celé ČR. Ty bylo možno odběhnout od května do října. Z oddílu se nakonec zapojilo 7 běžkyň a běžců, kteří dohromady zdolali 85 etap a v soutěži družstev obsadili pěkné 20. místo ze 199 registrovaných týmů.

Extrémní závody

I zde řada závodů neproběhla, ale přesto na některých říčanská stopa byla zaznamenána. MČR v rogainingu spolupořádal Míra, proto ho nenalezneme na čelních pozicích výsledkové listiny jako v minulých letech. V rámci rodiny ho ale zastoupily Mája s Bárou, které ve velmi nepříznivých podmínkách zvládly 6hodinovou trať.

Míra si to vynahradil na ME v Estonsku, kde v kategorii veteránů na 24 hodin skončil se svým parťákem na 4. místě.

Mezi oddílovými členy máme od letoška dva železné muže – David M. a Prakin úspěšně absolvovali závod Slovakman. Obdivuhodný výkon!

 

Tolik asi hlavní momenty letošní OB sezóny. Přejme si, aby ta následující už byla kompletnější a abychom mohli častěji vyběhnout s mapou i bez ní!

Fotky z různých zdrojů:

Loňský držitel kufru Obsah kufříku A kufr dostává... Šrámci vyběhli v Ondřejově Setkání na Langustě Pelanti v plném počtu Některé rodiny byly v losovačce nadmíru úspěšné... Pohled do zákulisí losování tomboly

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Pořádáme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.