MČR middle

Pokud měl být minulý víkend letošní poslední závodní, byla sezóna ukončena důstojně. Nedaleko České Kamenice totiž proběhl český šampionát na krátké trati.

Shromaždiště bylo na krásné louce na hřbetu mezi dvěma údolími. Dalo se tedy čekat, že tratě nebudou zadarmo a parametry to jen potvrzovaly. Co působilo poměrně nenáročně, byl doběh - sice trošku delší, zato téměř po rovině. To jsme ovšem ještě netušili, kolik sil nás bude stát dostat se na sběrku, ale o tom později.

Karanténa byla na rozlehlé pasece, místa na rozběhání dost, to se cení. Dlouhou chvíli při čekání na start bylo možno si ukrátit mimo jiné pozorováním jedinců již vyběhlých, kterým se (překvapivě) nechtělo hrabat na kopec tyčící se nad karanténou a obíhali ho dost nedaleko od omlíkované hranice karantény. To asi mohl stavitel vymyslet lépe.

Jinak byly tratě pěkné, resp. hlavně jejich první poloviny. Závodníci do toho byli hned po startu vrženi celkem bez milosti, když si po vyběhnutí na plochý hřbet museli vybrat správné údolíčko se správným srázkem. Pak následovalo intenzivní pomotání po pískovcích, nahoru dolů, člověk nesměl ztratit pozornost, volby taky byly. Po tomto následovala výrazně míň zajímavá část trati, spíš jen takový transport do cíle. Sem tam volba, ale už to bylo na rozdíl od první půlky víc o zbývajících silách než o mapě.

Třešničkou na dortu pak byl již zmiňovaný "doběh" na sběrku. Proč ty uvozovky? Inu, 7 vrstevnic na 50 metrech nevyběhl asi ani Daniel Hubmann nebo Tove Alexandersson, kteří české mistrovství vzali jako skvělou příležitost potrénovat na MS 2021.

A jak se dařilo říčanským? Nejlépe šla asi Ema, která po kostrbatém začátku stoupala pořadím a v nabitých D16 doběhla 15. se ztrátou 4,5'.  Naopak Martině to asi úplně nesedlo, když ve stejné kategorii ztratila 10'. Stejnou pozici jako Ema brala i Mařka v D20, ovšem ztráta na vítězku už byla téměř trojnásobná než ta Emina. A Bára se po obstojném začátku vystřídaném fyzickou krizí v druhé půlce trati dovlekla do cíle na 19. místě v D21 se ztrátou 7'.

V následující galerii najdete ukázku trati a můžete se pokochat, jak nám to slušelo po tom horolezeckém výstupu na sběrku.

Zdroje: Zonerama (Jiří Čech, "VrataOB") a Flickr V. Illnera

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.