Závody 22.4.2023 – informace pro příchozí

... a pro další informace klikněte zde:

Pokyny pro kategorie Z1 (HDR), Z2 a Z3             

Veřejný a náborový závod v orientačním běhu 22.4.2023

Říčany, park Václava Havla

Vítáme všechny, kdo se rozhodli vydat na trať v kategoriích Z1 (HDR), Z2 a Z3! Tyto tratě jsou určeny hobby běžcům, chodcům, rodinám s dětmi, zájmovým skupinám a dalším, kteří si chtějí orienťák vyzkoušet v jednoduché podobě. Kategorii Z3 mohou běžet i zkušenější orienťáci. Na tratě Z je možno vyrazit po jednom i ve skupině.

JAK SE PŘIHLÁSIT: Přihlásit se je možné předem v systému ORIS (https://oris.orientacnisporty.cz/Zavod?id=7279) a na místě v sobotu odpoledne od 14:30 do 16:30.

Nejprve musíte dorazit do centra závodu: park Václava Havla, Říčany. Přijedete-li autem, parkujte v areálu firmy V areálu firmy CONTERA Management s.r.o. u výjezdu z Říčan směrem na Uhříněves (GPS 50.0036850N, 14.6553517E). Při příjezdu do Říčan není povolen průjezd přes centrum města – jedná se zejména o příjezd od Světic ulicí Široká. Při příjezdu od jihu využijte D1 exit 11 a příjezd po silnici II/101 Říčanská, nebo ze Světic přes Tehov po silnici I/2 ulicí Černokostelecká. Řiďte se prosím pokyny pořadatelů, poplatek za parkování je 50 Kč/vůz při obsazenosti méně než 3 lidé. Při vyšší obsazenosti je parkování zdarma. Příchod od parkování, vlaku a autobusu bude znázorněn na webu závodu a v pokynech a je nutné jej bezpodmínečně dodržet.

V centru bude stan označený cedulí Prezentace „Z“, kde se můžete přihlásit na tratě Z1 (HDR), Z2 a Z3. Poplatek je 100 Kč za jednotlivce či skupinu. Za tento poplatek dostanete až 2 mapy na tým. Pro trať Z3 je možné zapůjčení čipu za 50 Kč. Vratnou zálohu 1000 Kč platí neregistrovaní členové ČSOS.

Po prostudování pokynů se po modrobílých fáborkách přesuňte na start, který se nachází v blízkosti Komenského náměstí ve vzdálenosti asi 1 km. Start kategorií „Z“ je umístěn hned vedle startu závodních kategorií a bude zřetelně označen. S sebou si vezměte pouze věci, ve kterých poběžíte, a potvrzení, které dostanete na prezentaci a na jehož základě vám bude na startu vydána mapa s vaší tratí.

Na start můžete přijít kdykoliv od 15:30 do 17:00 hodin. Pokud jste na orienťáku úplně poprvé, rádi vám na startu nejprve vysvětlíme vše potřebné, včetně práce s buzolou (i když všechny tratě v pohodě zvládnete i bez buzoly).

Mapa je v měřítku 1:4000, tzn. 1 cm na mapě odpovídá 40 metrům v terénu. Ekvidistance (výškový rozdíl mezi vrstevnicemi) je 2 metry. Jde o speciální, velmi přesnou a podrobnou mapu pro orienťák. Vysvětlení mapových značek bude umístěno přímo na mapě.

Na mapě budete mít červenou barvou zakreslenou svoji trať. Start je vyznačen trojúhelníkem, jednotlivé kontroly – kolečka – jsou spojeny rovnou čárou (která se v terénu samozřejmě nevyskytuje) a je jen na vás, jakou cestu mezi kontrolami zvolíte, důležité je však dodržet pořadí kontrol a žádnou nevynechat. Cíl je dvojkolečko na konci vaší tratě.

K mapě dostanete i přesný popis umístění kontroly (např. „roh budovy“, „významný strom“, „křižovatka cest“ apod.), včetně kódového čísla, které je zároveň na každé kontrole připevněné. Kód si vždy zkontrolujte, v terénu bude umístěno větší množství kontrol, takže určitě cestou potkáte i některé, co „nebudou vaše“.

Kontroly jsou v terénu vyznačeny oranžovobílým lampionem. Průchod kontrolou si označujete do příslušných políček přímo na mapě jehličkovými kleštěmi, případně vložením SI čipu do krabičky na stojanu (kategorie Z3).

Časově to znamená, že pokud budete opravdu rychlí, můžete být v cíli už za cca 20 min, za 60 min byste pak měli být zpět i v případě, že si budete trať opravdu užívat. Na trati byste neměli být déle než 90 min, poté závod ukončete bez ohledu na to, kolik kontrol jste našli. Na děti čeká v cíli odměna i tak.

V kategoriích Z1 (HDR) a Z2 čas neměříme. Čas si můžete změřit sami a zapsat si ho na mapu, abyste si jej případně mohli porovnat s kamarády. U výsledků bude vyvěšeno správné ražení kontrol pro Vaši kontrolu (na každé kontrole jsou jehličky v kleštičkách vyskládány do jiného tvaru). Kategorie Z3 běží na čipy a čas se měří.

Z cíle do centra závodu je to cca 500 m po červenobílých fáborkách.

V cíli Vám nabídneme pití – vodu a šťávu, další široká nabídka zaslouženého občerstvení bude v centru závodu k zakoupení (teplá jídla, polévka, domácí cukrovinky, pití a výborná káva).

Zdravotní zabezpečení: Závodníci a příchozí se účastní závodu na vlastní nebezpečí. Bezplatná lékařská první pomoc bude poskytována pouze po doběhu v centru závodu. Následnou lékařskou pomoc si každý účastník zajišťuje sám a hradí ze svého zdravotního pojištění.

Hodně štěstí na trati přejí pořadatelé z OB Říčany!

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.