Větrné soustředění

Po loňské pauze jsme letos zase zorganizovali běžkařské soustředění. Zájemců sice nebylo tolik jako dříve, možná o to intenzivněji jsme si to v komorní partičce užili.

Zázemí jsme měli v hotelu Pomezí na Cínovci (východní část Krušných hor), umístění hotelu strategické – nástup rovnou do stopy a možnost vyrazit hned do několika směrů, což jsme během tří dnů pobytu také využili.

V pátek jsme zahájili všichni společně s tím, že se v průběhu dne dle výkonnosti rozdělíme na menší skupinky. Rozdělení nastalo rychleji, než jsme čekali. Namrzlá ledová větrná pláň byla pro nováčky na běžkách krutým začátkem seznamování se s tímto sportem. Nicméně, vytrvali, pláň překonali, byť s několika pády a pokračovali dál ve výletu – už v závětří a na milosrdnější podložce. Ostatní se vydali směrem k Bouřňáku, na Nového Město.  Jelikož svačiny v batozích se při rozdělení skupin zapomněly přeskupit, hladoví příslušníci elitního družstva se porvali podělili o Pelantovic párky, každý z Pelantů měl totiž v batohu balíček párků – nově povinná součást KPZ!

Ještě před večeří a hlavně po večeři děti hrály (oni i dospělí s nimi hráli) stolní hry a zcela zapomněly na svoje mobily. To mě tedy velmi potěšilo.

V noci na sobotu do stopy lehce nasněžilo, což pomohlo skluznosti. Trochu pršelo a fučel vítr. Jako cíl jsme zvolili tratě v Německu, ty jsou přece jen trochu v údolí a tedy i schované před větrem. To bohužel tušily i davy českých a německých běžkařů a německých procházkářů. Občas to na trati vypadalo jako na Jizerské magistrále  - široká, upravená, ale také přelidněná. S deštěm a dále sílícím větrem trochu ubývalo „sportovců“ a ve stopě se dalo dosyta „vyřádit“.

Večer jsme zase hráli společenské hry – pantomimu nebo hádání názvů filmů a pohádek pomocí slovního popisu. Všichni se zapojili a hezky jsme se pobavili. Pokud by někoho napadlo, jak pantomimou vyjádřit květák, tak nápady vítáme. Ať se Maja snažila, jak chtěla, její tým na to nepřišel. Pobavilo nás také Mírovo pantomimické ztvárnění slova hořčice – to děti uhádly.

No, a neděle - varování před vichřicí pro celé území ČR, v Krušných horách obzvláště silná. Takže jsme zvolili lesíkem krytý okruh na Komáří vížku. Jeho severní větev, která byla vhodná spíše na klasiku,  využili Míra s Márou, Klára s Barčou a Jakub s Honzíkem. Jižní větev si vychutnalo elitní družstvo –  Maki, Maja, Honza Pel., Martina, Laura, Luky a Tom, pod dohledem Pavla a s využitím koňských tažných sil Michala.

Nakonec jsme si dali v „našem“ hotelu polévku a nechali se odfouknout zpátky domů.

Děkuji všem dospělákům za spolupráci! Mírovi, Michalovi, Pavlovi a Jakubovi.

Tak zas za rok, SKOL!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Soustředění. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.