Jarní soustředění Žihle

Velikonoční víkend je už tradičně spojený s jarním soustředěním našeho oddílu. Tentokrát jsme v počtu asi 60 kusů vycestovali do Sklárny u Žihle.

Ve stejném prostoru jsme se soustředili už dvakrát – v roce 2009 a 2014. Kolem Sklárny jsou na všechny strany krásné průběžné lesy s oblými kopečky, posypané balvany nejrůznějších tvarů a velikostí a vše je potažené zelenou vrstvičkou mechu.

Ubytování v klasické předrevoluční škole v přírodě nabízelo, kromě školní jídelny s tradičním menu, i možnosti doplňkových aktivit - oblíbený byl pingpong u dětí a kavárna s širokým výběrem nápojů u dospělých. A k dispozici byl dokonce i cyklistický trenažér.

Ohledně počasí jsme byli připraveni na vše, předpověď nebyla ideální. Realita byla nakonec daleko přívětivější – sice zima, ale vlastně nepršelo, zmokli jen stavěči sobotního dopoledního treninku. A v neděli a v pondělí se dokonce na dvě vteřiny ukázalo sluníčko.

Absolvovali jsme celkem 8 treninků – linii a hada v pátek, kombotech okruhy, paralelní hvězdice a pak ještě nočák v sobotu, běh podle navigačních plánků v neděli dopoledne a závody v krosu odpoledne… a v pondělí jsme spojili síly s oddílem Tretra a připojili se k jejich tradičnímu velikonočního závodu, tzv. pomlázkáči.

Ten pomlázkáč byl obzvláště povedený. Startuje proti sobě kluk s holkou, běží podobné tratě a kdo přiběhne první na poslední kontrolu, má právo vzít pomlázku a celou cestu do cíle toho druhého vyplácet. Jak se ukázalo, holky mají trať záměrně trochu kratší, takže z toho vesměs byly velikonoce naruby – Hudy dostal nařezáno od Gábiny, David od Báry, Vojta od Adélky, Lukáš od Laury a tak podobně. Příští rok zařadíme raději naše tradiční smíšené štafety 🙂

NEW: Výsledky tréninků jsou v souboru ke stažení zde. Děkujeme Honzovi za přípravu vyčítací aparatury a zpracování výsledků.

Pár fotek od Jardy Kotka a Davida jsou zde.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Fotogalerie, Soustředění. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.