Předběhli jsme Báru!

Pět týdnů Bářina repre soustředění v Keni jsme využili k oddílové soutěži, do které se nakonec zapojilo téměř 60 sportovců. Nasportováno bylo téměř 6 tisíc kilometrů.

O reprezentačním soustředění o-běžců bylo napsáno už hodně článků na různých webech. Několikrát se nám se svými zážitky svěřila i Bára na našich stránkách. Paralelně se soustředěním běžela i naše oddílová soutěž, která skončila v pondělí 8. března.

Srovnání BáraV, mládež a dospělí

Sama Bára naběhala za tu dobu v domovině šampiónů 550 km, což dává úctyhodný průměr 110 km na týden. A to ještě měla krátký výpadek kvůli kotníku. Ovšem ani my tady doma jsme se nenechali zahanbit! Bez 25 km jsme nasbírali celkem 6 000 km.

Soutěžilo se v běhu, chůzi, na kole, na lyžích a pár dnů i na bruslích (u posledních tří sportů se vzdálenost přepočítávala koeficientem 0,33). Dlouhou dobu byly běh a chůze podobně oblíbenými disciplínami. Nakonec, částečně i omezením na běh v posledním týdnu soutěže, bylo uběhnuto téměř 3 tisíce kilometrů. To znamená, že Báru jsme předběhli 6x.

Jednotlivé sporty

V některých kategoriích se tvrdě bojovalo až do poslední chvíle. Vzhledem k možnostem zadávání výkonů a jejich okamžitému zobrazování se poslední den zjevně i dost taktizovalo.

A kdo se tedy může těšit na unikátní odměnu připravenou právě pro tuto soutěž? V jednotlivých kategoriích zdolali nejvíce kilometrů tito sportovci:

D12 – Veronika

D16 – Adéla

D20 – Ema

D21 – Eva

H12 – Honza P.

H16 – Tomáš K.

H20 – Ondra

H21 – David

Účastníci po kategoriích

Nejvíce napínavé soupeření se odehrálo v kategorii H16, kde nakonec rozhodl necelý kilometr. Takže v rámci chyby měření GPS by si první příčku zasloužil i Honza Pel. Rovněž v H21 nebylo do posledního dne jisté pořadí. Velmi  vyrovnaná byla kategorie H20, kde prvního a posledního v pořadí dělilo necelých 20 km.

60 účastníků je pěkné číslo, ale aby organizátoři neusnuli na vavřínech, musíme také uznat, že mezi nejmenšími jsme zase tak moc nezabodovali…

Takže díky za účast, teď můžete odpočívat, lehce trénovat a buďte ve střehu. Každým dnem se může spustit nová soutěž!

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Soustředění. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.