Medailové žně a pohoda v Písku

Odskočili jsme si na Mistrovství jihočeské oblasti na klasické trati do Písku a byl to odskok věru úspěšný. Polovina borců OB RIC na bedně, v dětských i dospěláckých kategoriích, další těsně pod stupni vítězů, pěkné počasí, pohodová atmosféra menšího závodu, pivko a buchty jsme ochutnali už před startem ... .

Pohodový den ozdobili medailemi Adélka K. (1. místo), Vojta (3.), Vilda (2.), Bára Sl. (2.). V dospělácích Iva (2.) a Petra (3.), Lenka v kategorii "P" (2.) - maminka od Adélky. Pěkně běžel David v H21, výborný čas stačil na umístění těsně pod bednou. A ztráta koncentrace na dvou poměrně jednoduchých a krátkých postupech asi stála medaili i Petra Sl. Všem gratulujeme a Adélce jako začínající závodnici držíme palce, ať se ji daří i na dalších závodech. Všichni medailisté si užili chvíle slávy na stupních vítězů, nechyběly diplomy, medaile a pěkné věcné ceny od pořadatelů. Písečtí děkujeme.

Kuriozity:

Adélka zvítězila s náskokem 30 minut.

V Davidové kategorie H21 byl na třetím místě borec ročník narození 1956. 10km a 360 m převýšení zvládl za 85 minut. David na něj ztratil necelé 2 minuty.

Matěj si les opravdu užil. Náhodní okoloběžící viděli chodící dítě sbírací větvičky a užívající si lesní zábavy. Ztráta na vítěze 103 minut, ale má vše, není disk!

Petr Sl. s časem 71:48 ztratil na borce před sebou 1 sekundu.

Bohužel se nám nevyhnulo zranění. Iva během závodu vlítla jednou nohou do roury zakopané na výšku v zemi, zapadla až po stehno, tělo pokračovalo dál. Nemohla vylézt, prorážečky zabránily odřeninám. Závod doběhla, adrenalin zahnal bolest, ale po rozsezení nic moc. Kulhá, asi vazy, snad jen natažené.

Co se dá vytknout: Dva zástupci OB RIC v dospělé kategorii na stupních vítězů ve stejné kategorii a ani jeden nebyl v dresu. Holky, makejte, ať jste na bedně i příště a berte si dres :-).

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.