Závody v Babicích, 21.10.2012

V neděli 21. října náš oddíl pořádal závod pražského žebříčku v Babicích. Ráno, ještě za tmy, jsme opustili vyhřáté postele a se spoustou materiálu, jídla, teplého oblečení a dalších věcí jsme se vrhli vstříc chladnému dni zahalenému v poměrně husté mlze.

Centrum závodu bylo v krásném areálu školy Open Gate v Babicích. Zde jsme se vrhli do díla- začali jsme zařizovat dětský koutek, prezentaci, stavět stan pro občerstvení, ale i jiné věci, jako pověšení popisků, označení cest na start a z cíle a stěhování všemožných předmětů sem a tam.

Kolem osmé se začali shromažďovat první závodníci, a tak se rozběhla činnost na prezentaci, v občerstvení a později i v dětském koutku. Úderem půl jedenácté vyběhli první běžci do mokrého lesa plného drobných hustníčků a původně suchých, ale nyní bahnitých melioračních rýh. Tím ožila činnost na startu-odškrtávání, přidělování časů a vytahování map.

Energii závodníci mohli doplňovat v našem občerstvení. Nejprve se prodávaly výborné domácí buchty a koláče snad od všech maminek a nadšených kuchařů z oddílu. Doběhnuvší se zase vrhali na sekanou, utopence, nakládané hermelíny a domácí těstovinový salát. Po jistých obtížích s kompatibilitou pípy a soudku byla k dispozici točená kofola. Tato možnost zahnání žízně byla využita téměř stejnou měrou jako nabídka čaje a kávy.

Ani v cíli se pořadatelé nenudili-pořád dolévali pití zmáčeným a vyčerpaným závodníkům. U vyčítání bylo také rušno. Děti z dětského koutku měly příležitost oběhnout si jednoduchý závůdek na hřišti, který měli na starosti mladší kluci.

Nakonec byl závod ukončen vyhlášením vítězů, které se konalo s mírným zpožděním po druhé hodině odpolední.

Náš závod nakonec navštívilo přes 800 spokojených závodníků. Poděkování patří všem, co pomáhali a podíleli se na organizaci ať už větší, či menší měrou.

Autor článku: Bára V.

Fotografie ze závodů.

A jak jsme dopadli?
Zlato tentokrát bylo "pouze" jedno a získali ho společně všichni, kteří se jakoukoliv měrou zasloužili o hladký průběh a zdar této akce. Díky všem. Další umístění:

Kategorie D10L: 3. Laura H., 6. Beata M., 8. Veronika Z., 12 Ema P.
Kategorie D12: 3. Maruška Vyhnálková, 4. Hanka Šrámková.
Kategorie D14: 3. Amálka Repiská, 7. Bára Šachová, 8. Františka Rohlíčková.
Kategorie D16: 3. Eliška Sieglová, 7. Bára Vyhnálková, 10. Anička Stehlíková.
Kategorie H10: 8. Jára Šrámek, 15. Sebik Macura, 17. Kuba Ryc, 18. David Zicha.
Kategorie H10L: 13. Šimon Jiroušek, 14. Vojta Rožek, 22. Tomáš Vedral, 23. Vašek Hudos, 24. Matyáš Kulhan
Kategorie H12: 6. Martin Šimša.
Kategorie H14: 11. Matyáš Siegl, 14. Matyáš Jiroušek

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.