MČR štafet, klubů a oblastních výběrů, Březina, 6.-7.10.2012

Naši závodníci Bára, Eliška, Amálka, Maruška, Hanka, Máša, Martin a 2xMatyáš byli nominováni do výběru Prahy na MČR v Březině. V konkurenci celé republiky nenašla štafeta D14 přemožitele a vystoupali na stupínek nejvyšší - 1. místo. Ostatní se taky ve veliké konkurenci neztratili. Vzpomínat budeme nejen na vlastní závody, ale i na setkání s mistry světa či brodění bahnem za deště v nedělním závodě. Ale popořádku.

Sobota - slunečno, azúro, teplo. Štafeta D14 Pražská oblast - Bára na 1. úseku dobíhá čtvrtá s minimální ztrátou 20s na první místo, Eliška se na 2. úseku držela od prvních kontrol kolem 10. místa a předává štafetu na průběžném 7. místě, finišmenka štafety Katka Janovská (oddíl Pragovka) to napálila, 3. úsek vyhrála s náskokem 5 minut a to stačilo na celkové vítězství.  Časové odstupy byly minimální, 2. místo ztratilo na vítěze 7s a ztráta 35s na vítěze nestačila ani na medaili. Maruška v DH12 zaběhla svůj úsek na výborném 3. místě a podílela se na 10. místě její štafety, Martin zaběhl 11. čas na svém úseku a pomohl k umístění své štafety v DH12 na 9. místě. Matyáš v H14 si stěžoval na bolest kolena, běžel ale výborně a jeho štafeta obsadila celkově 7. místo.

Příjemným zpestřením byla autogramiáda letošním mistrů světa ve štafetách. Olaf (Tomáš Dlabaja), Šéďa (Jan Šedivý) a Bet (Jan Procházka) se neúnavně podepisovali na krásné plakáty dokumentující jejich letošní historický úspěch. Všichni, kdo si vystáli frontu na podpisy, jsou dnes majiteli plakátu nejen s podpisy, ale Olaf připojil i věnování a kresbičku. Společná večeře závodníků Pražské oblasti se sladkou tečkou na závěr ukončila úspěšný sportovní den.

Neděle - vytrvalý déšť, zataženo, zima, bahno! Od rána bylo jasné, že to bude velký boj s počasím. Pršelo vytrvale od 9 do 16 hodin, zelená louka se v průběhu neděle stala spíše bahenními lázněmi, na trati to vypadalo podobně. Všichni závodníci zaslouží velkou pochvalu za statečnost, s jakou zvládli závod v extrémních podmínkách. Na medaili jsme tentokrát nedosáhli, z jednotlivců se nejvíce dařilo Marušce (6. místo na svém úseku) a Hance (7. místo na svém úseku).

Díky všem našim závodníkům za úspěšnou reprezentaci oddílu a všem našim trenérům za přípravu a píli, s jakou se mladým nadějím OB věnují.

Autor článku: Kulino

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.