Víkendové národní žebříčky 06.-07.září 2014

IMG_6104.JPGO první zářiovém víkendu se konal zároveň celostátní žebříček A v Jeseníkách a poslední dvojice závodů žebříčku B v Proseči u Skutče na Vysočině.

Na A-čka vyrazila Bára s Evou a hlavně Báře se velmi dařilo – v sobotu s přehledem první v D16, v neděli druhá. Celkově před poslední závodem A-žebříčku je na 2.místě zlomek bodu za vedoucí Terezou Čechovou. Takže poslední závod rozhodne… což je zároveň mistrovství republiky na klasické trati, takže stejně jako v té písničce od Abba: The winner takes it all.

Na B-čka do pískovcových skalek na Vysočinu nás jelo víc… ale moc se nedařilo. Sobotní klasika byla docela těžká, chybovali všichni, v neděli stojí za zmínku snad jen 14. místo Ivy Šrámkové v D35 a 5.místo Davida v H35. Bohužel se nedařilo Hance ani Marušce v D14, Marušce tak v celkových výsledcích žebříčku B utekla licence A o dvě místa… stejně dopadl i Martin Šimša…  prostě se letos nezadařilo. Jára oba dva dny cca v polovině startovního pole. Vojta byl lepší v neděli. Uznání zaslouží Kotenovi, kteří přijeli v neděli jen na otočku – 2 hodiny autem tam, závod, 2 hodiny autem zpět.

V sobotu odpoledne jsme zmokli, jinak počasí OK. Střípky závodní i mimo závodní:  David v sobotu poznává, že prázdninovou sportovní přípravu podcenil. Petr skončil v potoce (hlava zůstala suchá), mapa byla pod hladinou cca 2 sekundy, chválíme pořadatele, opravdu byla vodovzdorně upravena. Pozávodní sobotní pivko moc chutnalo. Někdo spí v centru ve stanu, jiní v informačním centru v Poříčí. V hospodě v Poříčí potkáváme na večeři soupeře z Tretry. Držkovka vynikající, řízek s bramborovým salátem taky, objednaná pizza nic moc, těsto spíše langošové a dlouho ji připravovali. Měli jsme lehce kyselé obličeje z čekání a zapůsobilo to – 3x ovocný zmrzlinový pohár zdarma jako pozornost podniku byl už ok. Volá David spící ve stanu, zda se může přijet osprchovat. Po pár pivech ale nakonec končí v potoce namísto teplé vody. V centru závodu měli i večer po sobotním závodě o zábavu postaráno – reprodukovaná hudba vyhání Davida večer ze stanu, opravdu v tom nešlo spát, tak zasedl k pípě a počkal u piva do ranních hodin, než dohrají. V neděli na chvíli zmizel Vojta, ale jako správný malý orieňták se nakonec našel.

Už se těšíme na další závody. Na 14.9. je nás přihlášeno 25 závodníků, tak zkusíme zabodovat.

Response code is 400

Příspěvek byl publikován v rubrice Fotogalerie, Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.