Mistrovství ČR štafet a družstev – Tis u Blatna

O víkendu 5.-6.října se v lesích u Blatna (západní Čechy) konalo Mistrovství České Republiky štafet a družstev. Poměrně početná výprava z Říčan statečně bojovala ne zrovna o cenné kovy, ale o důstojné pořadí v cca 1500 členném startovním poli.

V sobotu od noci vydatně pršelo. Před polednem sice déšť ustal, ale bylo větrno a chladno, pocitově spíš listopad. Nicméně v lese na nás čekaly krásné rychlé tratě. 4 naše dětské naděje reprezentovaly středočeský kraj - Maja, Adélka, Martina a Vojta. Martina svým výkonem pomohla k 6. místu své štafety v D14. Výborně běžely Adélka, její štafeta celkově 14. i Maja (celkově 23.), a Vojtovi se to také povedlo (20. v H14).

V dospělých se nejlépe zadařilo veteránskému družstvu David-Prakin-Míra, které v nadupané konkurenci 51 štafet v kategorii H135 (číslo 135 představuje min. součet věků 🙂 ) obsadilo slušné 6. místo. Druhá mužská štafeta v H135 Tomáš-Honza-Petr skončili přesně v půlce na 26.místě a dámy Petra-Eva-Ivca doběhly pro 27. místo z asi 40 štafet v D135. Mix Bára-Vilda-Ema skončil na 59. místě z více než 100 členného startovního pole.

Neděle byla ve znamení družstev. U dětí 8mi členná družstva složená z holek i kluků obou žákovských kategorií (HD12 i HD14). Martina podala nejlepší výkon ve svém družstvu, celkově 22. místo, Vojta, Adélka i Maja pak běželi společně v další středočeské štafetě a celkově obsadili 30. místo. Ve veteránech jsme za Říčany postavili dvě družstva - A-družstvo David-Petra-Prakin-Ivca-Míra si vyrovnaným výkonem doběhlo pro 14. místo, Béčko Tomáš-Gábina-Honza-Eva-Petr skončili 35. z celkem asi 60 družstev. V mixech se dařilo o poznání lépe než v sobotu a družstvo Jára-Matyáš-Hanka-Barča-Bára obsadilo krásné 6. místo .

Pár fotek z neděle od Jardy Kotka je zde (Říčanští) resp. zde (středočeši). Fotky od Báry níže. Zhruba 40ti minutový záznam ze závodů bude vysílat Česká televize ve čtvrtek 10.10. v 14:40, potom bude možné si jej přehrát zde.

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.