2. závod PPŽ – Milíčovský les

I na druhý závod populárního Pražského poháru žactva vyrazila více než padesátka říčanských orienťáků. Tentokrát se běželo téměř za humny na mapě zvané Milíčák a halda.

Závod PPŽ navštívil stejný prostor po dvou letech. Jen shromaždiště se přesunulo z místo okolí startu v lese do ZŠ K Milíčovu, která poskytla slušné zázemí. Cestou na start se tak mohli účastníci trochu protáhnout a připravit na výběh do lesa.

Běželo se za příjemného jarního počasí v typicky městském lese s bohatou sítí cest a cestiček, terén byl téměř rovinatý. Jen na okraji mapy, v blízkosti cíle, bylo několik kup nebo hald s prudšími svahy. V této části byl také velmi hustý porost a zkracování skrze hustníky zde bylo prakticky nemožné. V samotném lese se některé hustníky naopak tak rozplizly, že se staly v okolní porostu (a podrostu) obtížně identifikovatelné.

Děti v rámci poháru žactva vyběhly do svých tradičních kategorií, pro starší byly připraveny tréninkové tratě T3 a T5, pro největší borce pak T5 Ultimate (bez cest) a krátká P2 pro příchozí.

A jak to nakonec pro OB Říčany dopadlo? Jako se už pomalu stává tradicí, naše pozice držely hlavně holky v kategoriích D10 a D12, kluci se nám z předních míst trošku vytrácejí. Uvádím umístnění do 15. místa:

D10 – 2. Maki, 3. Ema R. a 8. Bea

D12 – 3. Laura, 4. Ema P., 8. Martina a 12. Barča

H10 – 13. Honza P a 15. Pavlík Ku.

H10 linie – 5. Kuba Sch.

H14 – 7. Vilda

Pochválit můžeme ale i další děti, je potěšující, že řadě nováčků se už daří umísťovat se kolem poloviny startovní listiny, jak ukázaly např. Adélka, Sára M či Majda S. v D10. Jen tak dál, je vidět, že pravidelná účast na mapových trénincích byla užitečná a přináší své výsledky.

Z dorostenců a dospělých se nejvíce vytáhli Bohďa (15.), Mary Ann (30.) a Vít P. (31.) v téměř stohlavé T3. V ještě více obsazené T5 (přes 160 závodníků) doběhl nejvýše Libor (34.) a výborně si vedly Maruška (16., druhá mezi ženami) s Mikulášem (22.) v T5 Ultimate (celkem 65 účastníků).

Fotografie od SK Praga včetně několika říčanských dresů:

Ukázka mapy:

2016-05-18 PPŽ Milíčák D10

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.