Říčanské družstvo na Mistrovství republiky v MTBO

O víkendu 4.-5.října nám oddíl Ekonom Praha uspořádal přímo v Říčanech celorepublikové závody v orienťáku na horských kolech. Centrum závodu bylo ve škole u Říčanského lesa. V sobotu dopoledne se jel sprint na Jurečku a odpoledne krátká trať v lese u Babic. V neděli vše vyvrcholilo Mistrovstvím republiky družstev. Díky mimořádnému výkonu Báry na druhém úseku a vyrovnanému výkonu ostatních obsadilo říčanské družstvo moc pěkné 24. místo.

V sobotu se zúčastnili Ráďa v M21 a Prakin s Davidem v M40. Dopoledne na Jurečku jsme to fakt znali a byl to skoro paměťák... Ráďa pěkné 6.místo v M21C, David 15. a Prakin 21.místo v nadupané kategorii M40 Long. Ale po pravdě: mít na cyklozávodě 15 kontrol na  3.6km je trochu dost úchylný.

Odpoledne už to byl orienťák. Jednak jsme to v lese na sever od Babic neznali, a hlavně se člověk na 7.7km už mohl trochu rozjet. Navíc i díky zakázanému prostoru uprostřed mapy (bývalý muniční sklad) nabízela trať hezké volby postupů. Výsledky opět solidní: Ráďa 14., David 18. a Prakin 23.místo.

Na neděli jsme dali dohromady historicky první říčanské MTBO družstvo. Protože David Michalička z nějakého nepochopitelného důvodu místo za Říčany jezdí za hnojárnu, vypůjčili jsme si na první úsek Kubu Kozáka... musel slíbit, že se příští rok do našeho oddílu přihlásí 🙂 . Asi víc než sáhodlouhé popisování řekne detail z výsledkové listiny:

MTBO_results

Celkové 24.místo je fakt super, na startu bylo 44 družstev a vesměs to jsou bikeři, kteří tenhle sport dělají závodně, včetně české špičky, účastníku mistrovství světa a tak. Od vítězného družstva Tesla Brno jsme dostali 34 minut, což je dost dobrý výsledek. A jednoznačně nejvíc se o tento úspěch přičinila Bára, která zajela neuvěřitelný závod, skončila druhá na svém úseku a vytáhla nás o 16 příček výš. Prakin si před závodem na Báru vsadil (a vyhrál), ale takovouhle pecku nečekal nikdo. Báro, jsi fakt hvězda!

Koho by to zajímalo, měl jsem na ruce hodinky s GPS (jen jsem je zapnul až v lese), takže tady je trať i s mými postupy:

RicanskyLes_MTBO

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.