MČR štafet a družstev – Plzeň

O víkendu 11.-12.10. jsme absolvovali jeden z vrcholů sezóny - mistrovství ČR štafet (sobota) a družstev (neděle). Centrum závodů bylo ve Starém Plzenci, běhali jsme v pěkném lese se záludnými skalními pasážemi kolem hradu Radyně. Družstva žáků se tvoří po oblastech, naši Maruška, Hanka, Laura, Vilda, Jára a Sláďa tedy reprezentovali Středočeský kraj. V sobotu jsme je doplnili třemi štafetami - dorostenecké trio AAA (Anička-Anežka-Anička) si zaběhlo kategorii Mix, dámy Eva-Petra-Iva se předvedly v nejmladších ženské veteránské kategorii a pánové David-Petr-Petr se postavili na start mužských veteránů.

 

Počasí vyšlo skvěle, hlavně v neděli jsme si užili slunce skoro až moc. Ve všech kategoriích byla obrovská konkurence, celkem asi 1500 závodníků z celé republiky. V sobotu zaběhla velmi pěkně Anička Stehlíková, holky celkově obsadily 62.místo. Sobota se vydařila i oběma veteránským štafetám - ženský 22.místo, chlapi 26.místo, obojí úspěch. Bára dopomohla svým pěkným výkonem Kotlářce ke čtvrtému místu v dorostenkách. Žákovské štafety se povedly Marušce i Hance (jejich štafety obsadily 4. a 5. místo), pěkně zaběhl i Jára a Vilda. Laura se Sláďou udělali drobné chybky, ale i jejich výkon samozřejmě zasluhuje pochvalu.

V neděli se našemu družstvu docela dařilo, užili jsme si to a vůbec nevadí, že jsme nakonec byli kvůli přehlédnutí jedné kontroly diskvalifikováni. Závod dětských družstev byl velmi napínavý. Zvítězila východočeská oblast, Maruščino družstvo 9.místo, Hančino 19. a Lauřino 27. místo. Jára s Vildou bohužel neměli družstvo kompletní, nicméně oba kluci zaběhli velice pěkně. A Bára... podala heroický výkon, dotáhla Kotlářku z 5. na průběžně 2.místo, ale bohužel si přitom vymkla nohu, která pak po závodě nechutně natekla...

Pro zájemce - mapa nejdelšího veteránského úseku - červeně postupy Ivy Šrámkové (5.úsek), zeleně postupy Davida (1.úsek). Jsou z toho vidět dvě věci - i hlavní trenér dělá školácké chyby, a naopak Ivča se velmi zlepšila a není moc co vytknout.

20141013_MCRdruzstva_ID

A na závěr fotogalerie:

[pe2-gallery album="http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/matasek1602/albumid/6069410004820885441?alt=rss&hl=en_US&kind=photo" ]

Příspěvek byl publikován v rubrice Fotogalerie, Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.