Mníšek u Liberce, Žebříček B Čechy, 7.6.-8.6.2014

O víkendu pokračoval žebříček B Čechy 5. a 6. závodem. A byto to extrémní od začátku do konce. Ráno kalamita na dálnici na Liberec. Tři uzavírky a jedna bouračka znamenala od Mladé Boleslavi průměrnou rychlost aut 150km/hod a vpřed se draly především auta s lampiónem na zpětném zrcátku, aby stihli start. Do centra z parkoviště 1km, na start v sobotu 1,7km a v neděli 2,5km, převýšení 170m, vedro na padnutí, ... . Rožci stihli start jen tak tak, Sládečci to vzali přes Bedřichov, aby dali do lednice 4,3 kg masa na večerní grilovačku a ranní rezerva 90 minut se jim smrskla na 10 minut (a to ani nestihli koupit chleba, ...).
Závodní tratě byly extrémní - zašité kontroly, velké převýšení, v sobotu špatně průběžný terén, takže se často jen šlo. David si to v lese užil 144 minut, Prakin 167 minut, čas vítěze v jejich kategorii byl 100 minut!
V jednotlivcích se nejvíce dařilo Lauře - výborné 3. a 5. místo. Maruška byla oba dva dny taky hodně vepředu, zatím se stále drží mezi kandidáty na licenci A, ale je to těsné, poslední dva závody v září to bude ještě boj. Hanka si v sobotu pochroumala koleno, druhou půlku sobotního závodu odkulhala a v neděli už neběžela - naděje na licenci A asi padla, ale v září zkusí ještě zabojovat. Vyrovnaně běželi po oba dva dny Bára Sl. a Jára (cca v půlce startovního pole). Kluci Tolarovi a Robert zabojovali taky moc pěkně. Pochvala patří všem, kteří vyběhli a vrátili se, protože to opravdu nebylo jednoduché po všech stránkách.
Z dospěláků začíná spolehlivě běhat Petr Sl. Iva v sobotu příjemně šokovala 6. místem v D35B, v neděli rovněž šokovala .... . Petry kotník drží i po víkendu, takže určitě spokojenost.
Odměnou za vynaloženou námahu nám byla večerní grilovačka, Svijany, Tulamore, ... . Užil si to i nejmladší člen OB Říčany Michal (na světě je 2 týdny). Jen tu žízeň ráno jsme hasili ještě celý den.