RIC reprezentoval v Polsku

Na závěr zimní sezóny jsme si odskočili do Polska na jubilejní 40. ročník dálkového běhu na lyžích Bieg Piastow, letos v délce 50,5 km. Oproti předchozím ročníkům nás bylo z RIC trochu méně, ale snad jsme i tak byli vidět. 

Sobota 5. března, Petr Sl., Ivca, Petr Šr. a Roman, teplota ráno na startu lehce pod nulou, sněhu spousta a sluníčko se pomalu dere na oblohu. Jako již tradičně jsou tratě připraveny perfektně vč. zázemí pro závodníky, nechybí televize, zástupci rozhlasu ani pozdravný dopis závodníkům od prezidenta Polska Andrzeje Dudy. Na startu cca 1500 borců. Pěkné počasí je tady již tradiční, sluníčko nám svítí opět celý závod. Na psychiku a kochání se krajinou super, na mázu už trochu horší. Dáváme každý jiné složení vrstev, ale ve finále to z kopce nikomu moc nejelo a výrazněji nepomohlo ani do kopce. Když k tomu připočteme letošní téměř nulový běžkařský trénink na suchu i na sněhu, výsledky nebyly až tak špatné a snad jsme RIC ostudu neudělali. Každopádně se nenecháme uchlácholit, že bychom bez tréninku a s přibývajícím roky zráli jako víno a na příští rok trochu potrénujeme, ať se zase o kousek zlepšíme.

Petr Sl. - čas 03:52:31, celkové umístění 411, ve své kategorii 94. místo

Roman - čas 03:59:45, celkové umístění 470, ve své kategorii 145. místo

Petr Šr. - čas 04:00:02, celkové umístění 472, ve své kategorii 145. místo (taky mohl zrychlit o 2 sekundy, aby měl v čase kromě čtyřky samé nuly)

Ivca - čas 04:06:04, celkové umístění 527, v ženách 33. místo a ve své kategorii 7. místo.

Za povšimnutí stojí, že jsme měli všichni o pár minut lepší čas než Standa Řezáč na dnešním Vasově běhu ve Švédsku na 90km (4:08:03) :-).

Skol a brzy na viděnou na prvních závodech OB.

trim

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.