Trénink Olivovna 6.4.2016

Dneska jsme se sešli o půl páté v Olivovně, kde si na nás Gabča nachystala zajímavé tratě. Počasí bylo na běhání ideální a někteří jedinci využili příznivých klimatických podmínek k tomu, aby si prodloužili pobyt v lese na delší dobu, než bylo nutné ;-). Tratě totiž stály za to... Navíc mapa, ač by měla býti nově zrevidovaná, místy příliš neseděla-scházela jáma, rýha, vývraty, oplocenky...

Nejmladší běhali okruhy v areálu, kde na ně číhalo velké množství kontrol, takže bylo zapotřebí dávat pozor a nerazit první kontrolu, kterou potkám.

Dvanáctky už šly do lesa, kde si zaběhly klasický trénink na plné mapě. Zato čtrnáctkám a dospělákům už na mapě něco scházelo, a sice cesty. Tímto nás Gábina chtěla donutit více si hlídat směr a hlavně objekty, kterých bychom si při plné mapě nejspíš nevšímali, protože by pro postup nebyly podstatné. Jenže při absenci cest jsme byli odkázáni v podstatě jen na buzolu, porosty a vrstevnice. Někteří úplně nepochopili smysl tréninku a díky znalosti terénu chodili po cestách, avšak ti, kteří šli skutečně jen na porosty s občasným využitím cesty, si to v lese řádně užili. Postupy byly pěkně vymyšlené a nejdelší trať vedla i do oblasti, kde normálně vůbec neběháme, takže pro stavitelku velké plus „nového“ terénu.

Po tréninku jsme si hned začerstva nakreslili postupy a Gabča je s námi rozebrala, co jsme šli dobře, co bylo lepší udělat jinak a proč. Toto je určitě dobré udělat pokaždé, když se člověk vrátí z tréninku nebo ze závodu-nakreslit si, kudy šel a tím se nad postupy znovu zamyslet, v klidu domova vás může napadnout i zcela nový postup, o kterém se vám v lese ani nesnilo. Pro mapovou stránku výkonu je užitečné třeba i to, když si čas od času sednete nad jakoukoli mapu s postupy a zamyslíte se, kudy byste běželi a proč; vlastně si nasimulujete závod, čímž natrénujete přemýšlení o postupech a až potom do toho lesa půjdete, budete uvažovat rychleji a snáze vymyslíte ideální postup.

Velká pochvala patří všem, kteří se toho nebáli a statečně bojovali až do konce; mimo jiné i odvážným dvanáctkám, na které nezbyla mapa a byly nuceny dát si čtrnáctkovou trať bez cest. Pochvalu zaslouží i malí borci, kteří zvládli 3 nebo dokonce všechny 4 okruhy v areálu.

Výsledky mladší i straší (2 listy) zde: TRENINK_6_4_16

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Tréninky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.