Oblastní mistrovství ve sprintu

NEW

Dnes se konalo v Benátkách nad Jizerou oblastní mistrovství ve sprintu. Za Říčany se zúčastnila skromnější výprava čítající 23 jedinců. Počasí nebylo nejlepšejší, na shromaždišti citlivější jedinci mírně mrzli, ale na běhání byla teplota ideální. Hlavně můžeme být rádi, že nepršelo.Centrum bylo pod zámkem, hned vedle fotbalového hřiště, takže později startující mohli sledovat jistě atraktivní hru místního klubu. Na ostatní již čekaly tratě namotané ve městě i v lese pod zámkem. Že nebude dnešní sprint jen městský, dávaly tušit už popisky a parametry tratí slibovaly i nemalé převýšení.

Ze startu se vybíhalo buďto hned do města nebo na druhou stranu do změti cestiček v zalesněném svahu, pokračovalo se několika nejzajímavějšími postupy okolo náměstí a v uličkách pod ním a závěr trati byl veden zpět do lesíka.

Tratě nebyly nějak zvlášť náročné, přesto se vyskytlo pár zajímavých příhod, kde hlavními postavami byli otec a dcera Šrámkovi. Hance se povedlo vynechat jednu kontrolu, ačkoli kolem ní probíhala, ale minula ji s myšlenkou "jé hele kontrola...ale ta není moje". Petr zase zpestřil život domorodcům, když navštívil jejich neoplocenou zahrádku, kterou právě obdělávali. Se slovy omluvy to rychle otočil a zvolil jiný postup, avšak touto návštěvou ztratil drahocenných 16 vteřin na nejlepší mezičas a 4 vteřiny na borce o řádek výše ve výsledkové listině. Když nám byly vydány mapy, tak jsme si rozebírali postupy a Petr nám ukazoval, kamže to zaběhl. Inkriminovaný postup 7-8 si naplánoval takřka po čáře. Že by skončil u nepřekonatelného plotu mu trošku uniklo, to se stává...Ovšem naplánovat si postup přes privát (olivově zelená) a ještě si myslet, jak to bude geniální postup po té "travičce", to se jen tak někomu nepodaří. 😉

20160409_212637

Díky tomu, že výsledky se dělily podle oblastí zvlášť na Středočechy a zvlášť na Pražáky putovalo do Říčan pět medailí! Vzhledem k tomu, že na vyhlášení si nikdo jiný krom naší rodinky nepočkal, si asi vytvoříme v obýváku pěknou sbírku :-).

Seznam medailistů ve formátu kategorie, jméno, středočeské pořadí, (celkové pořadí)

  • D10: Týna 1. (4.)
  • H10: Honzík Pelant 3. (9.)
  • D12: Martina 3. (5.)
  • D16: Mařka 3. (6.)
  • D21L: Bára V. 1. (2.)

Výsledky ostatních zde: http://oris.orientacnisporty.cz/Vysledky?id=3315&club=RIC

Medailisté, o diplomy a medaile se hlaste u Petry na tréninku, mapy též v její úschově.

Jak to vidí Týna: Běžela jsem závod v Benátkách a byla jsem první. Bylo to do kopce a hlavně z kopce. Bylo to ve městě, ale i v lese. Předbíhala jsem se s jednou holčičkou . A nakonec jsem ji předběhla. Jsem ráda, že jsem vyhrála.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.