Výjezdní trénink na Holém vrchu

Tentokrát jsme se na středeční mapový trénink vypravili trochu dále od Říčan, do krásné přírody Voděradských bučin. Kdo nebyl, zaváhal. Čekal na nás pěkný les, terén s převýšením a pro pohyb v lese příznivé počasí.

Terén mezi Struhařovam, Jevany a Zvánovicemi pokrývá mapa Holý vrch, kterou spravuje oddíl OK Sparta Praha. Na požádání nám mapu zapůjčili a nakonec se i trojice sparťanských veteránů na našem tréninku objevila. Tratě na dálku vykreslil David, za což mu patří poděkování.

Jako obvykle jsme naplánovali kategorie HD10 a 12 pro ty nejmenší a HD14 a 21 pro starší a zkušenější. Mladší měli před sebou klasickou mapu s povinným sledem kontrol. Zato na starších kategoriích se stavitel vyřádil. Mapa byla úplná jen v blízkém okolí startu a cíle, kde bylo připraveno několik kontrol s volným pořadím ražení. Větší část mapy pak byla vyplněna jen hnědou, černou a modrou barvou – tedy vrstevnice, skály a kameny a sem tam nějaký potok nebo vodoteč. Zvláště prudké srázy ke Zvánovickému potoku vypadaly na této mapě  opravdu lákavě.

Aby se děti trochu procvičily na blížící se Pražský pohár žactva, vybrali jsme pro ně ražení kleštičkami do průkazky, neboť tento způsob se na PPŽ často využívá. Letošní nováčci se tak alespoň mohli s touto metodou seznámit.

Trénujícím jsme samozřejmě měřili čas, výsledky jsou zde. Ve starších kategoriích šlo ale také o to, najít ve vrstevnicové mapě správně všechny kontroly. Pro některé to byla úplně první vrstevnicovka v životě, ale zvládli to velmi dobře. V nejtěžší kategorii je nutno smeknout před staršími veterány ze Sparty, kteří většině říčanského mládí ukázali záda. Zkušenost zjevně předčila rychlost. Čest oddílu zachraňoval Mikuláš, který trať prolétl s výrazným náskokem před ostatními.

Poděkování ale patří všem, kteří vážili cestu o něco delší než obvykle a nenechali si ujít možnost zaběhat si v méně známém terénu. Dospělých bylo tentokrát poměrně málo, několik maminek a tatínků se vydalo do lesa stínovat malé děti. V prostoru startu a cíle velmi pomohly Lucie a Klára. Ač bez trenérů, snad jsme potrénovali dobře.

A pokud někdo máte svou trať v hodinkách, neváhejte a dejte ji do mapového archívu! Třeba se dočkáte i pochvaly 🙂

vrstevnice_StruharovHD21StruharovHD12

Příspěvek byl publikován v rubrice Tréninky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.