4. PPŽ: “Humus v Hostivicích”

Včera se běželo na mapě Hostivický prales a v lese to byl, jak výstižně praví nadpis (© Petra), humus. Ještě před jedničkou muselo být všem jasné, že chodit přímo nebude nejlepší nápad; téměř všudypřítomné křoví, mladé tenké stromky a rozličný plevel dokázaly pěkně zbrzdit. Skutečně nezávidím těm, co běželi na začátku a museli produpávat pěšinky později startujícím. Ale ani ti to neměli zadarmo. Když už neuvízli v zeleni, snažila se je pohltit některá z bažin. A když ani bažina nezafungovala, nasadil Hostivický prales svou poslední zbraň-kopřivy vyšší než do pasu. Tato promyšlená soustava ničivých prvků skutečně pralesu přinesla oběti v podobě nemálo DISKů. Svůj díl obětí si ale jistě nárokoval i stavitel, který vymyslel velmi pěkné tratě. Časté změny směru, postupy dlouhé i krátké, uzlové kontroly, volby, kontroly na okraji mapy....to vše kladlo velké nároky na závodníkovu pozornost, a kdo to neuhlídal, se zlou se potázal. V lepším případě se jenom ztratil a okolí kontroly poznal důvěrněji, než by byl býval chtěl. Pár jedinců ovšem vyběhlo z mapy a nejméně dvě říčanské reprezentantky zapomněly na kontrolu; jedna si toho všimla po cca 400m, druhá pro jistotu vůbec.

Na to, že v rozpise stálo ,typ trati: dlouhý sprint', byla většina z nás v lese povážlivě dlouho-dospěláci v průměru 40 minut, světlá výjimka se přiblížila 37 minutám. Dětské kategorie ale byly přívětivější, a tak jsme zase posbírali mnoho cenných umístění. Níže zmiňuji výsledky do desítky (pokud byly), jinak nejlepší lidi z dané kategorie.

V D10 skvěle zaběhla Maki (1.) s Adélkou Kotkovou (2.). Maki je skvělý důkaz toho, že jedna z podmínek úspěchu zní, že se do lesa musíte těšit. Maki se totiž Hostivický prales velmi zalíbil a neváhala prohlásit, že to byl nejhezčí závod a tento svůj značně menšinový názor se snažila vnutit i humusem rozladěné opozici. V D12 výborně Marťa (3.), Laura (4.) a Terka (8.). V H10 se úplně nezadařilo, nejlépe Tomáš K. a Honzík P. na 14. a 15. místě. V H10L Kuba Schnabl se těsně nevešel do desítky (11.). V H12 to taky do desítky nevyšlo, nejlépe Štěpa (15.) a Jonáš (18.). V H14 Lukáš jedenáctý. A v dospělácích tentokrát taky nic moc...v T3 nejlepší shodným časem Margita s Bohďou na 18.-19. místě, v T5 nejlépe Miki (18.)

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.