Jámy a jamky Ďáblického háje

Poslední závodní aktivitou říčanských dětí v tomto školním roce byly Klacky [7] Open v Ďáblickém háji. Připraveno bylo také vyhlášení letošního ročníku PPŽ, k němu jsme se ale museli „probojovat“ proběhnutím štafet.

Podařilo se nám složit několik dospěláckých štafet (s nasazením Šrámkovic dorostenecké reprezentace) - 6 MIX11 štafet a 3 MIX14 štafety. (skládání štafet by bylo na samostatný článek – to vám budu vyprávět)

Nutno konstatovat, že tatínkové a děti si se záludnostmi tratě – jáma, jamka, jamečka, lom, lomík, lomíček, cesta, menší cesta, nejmenší cesta  –  poradili lépe než říčanské maminky. Nakonec jsme se s tím nějak popasovali všichni – výsledky:

MIX11 těsně před startem

MIX11 těsně před startem

MIX11:

5. místo – Vašek, Ema R., Maki

7. místo – Maty, Týna, Štěpán N.

11. místo – Terka, Adélka, Honzík

14. místo – David Sch., Sára, Tomáš (celkem 25 štafet, z toho 9 disk)

Pro děti běhající dosud (a některé teprve prvním rokem) kategorii HD10 byla trať těžká. Pochvalu zaslouží všechny děti – snažily se najít všechny kontroly (sice se každému nepodařilo), ale nikdo nevzdal  a slz bylo jen málo.

MIX14:

  1. místo – Vilda, Lukáš R., Ema P

15. místo – Marťa, Štěpán H., Laura

  1. místo – Lukáš Zd, Barča, Matouš (celkem 35 štafet, z toho 6 disk)

Jen několik kluků z našich zúčastněných má zkušenosti s běháním 14kových kategorií, umístění v druhé desítce je tedy velmi pěkné!

Štěpán sprintuje na předávku

Štěpán sprintuje na předávku

Říčanská elitní dospělácká ve složení Prakin, Hanka, Pavel doběhla na 16. místě (z 56 startujících štafet, z toho 10 disk).

Říčanská dvojka  – Michal, Luca, Klára pak na 38. místě – s naraženým ramenem, odřeným kolenem a nahlodaným sebevědomím.  A skoro jsem v lese začala brečet, že nestihnu vyhlášení oddílů.

Cenu za oddanost sportu/oddílu  (si stejně jako Jarda Jágr) zaslouží Luca, která s našimi čipy stála hodinu a půl frontu na vyčtení. Počítačové vybavení organizátorů v přírodních podmínkách trochu zadrhávalo, pořadatelé bojovali s hardwarem, pak došel benzín do centrály a fronta na vyčtení se prodlužovala a prodlužovala.

A pak to přišlo – vyhlášení celého seriálu Pražského poháru žactva.

Stejně jako loni jsme skončili DRUZÍ, když tentokrát byli lepší jen závodníci USK Praha. Na třetím místě skončila Kotlářka.

V jednotlivcích – D10 – 1. místo MAKI, D12 – 1 místo MARŤA, 3. místo – LAURA

Holky gratulujeme!!!

Vítězky svých kategorií

Vítězky svých kategorií

Pavlovi patří poděkování za organizaci dopravy a přihlášek našeho oddílu během závodů PPŽ a už se těším, že si večer budeme povídat o něčem jiném, než kolik máme míst v autech a kolik rodičů nabízí dopravu.   (Ba ne, bude mi to chybět.) Všem rodičům, kteří s dopravou pomohli, děkujeme!

Oceňujeme to, že Honza Rohlíček se organizaci PPŽ věnoval několik předchozích let. Přejeme mu zdárnou rekonvalescenci a návrat k orienťáckým aktivitám.

Školní rok zakončíme posledním tréninkem ve středu 29.6 –  16.30 ve Strašíně.

Hezké prázdniny!

Druhý oddíl letošního PPŽ se představuje

Druhý oddíl letošního PPŽ se představuje

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.