Český pohár štafet a Český pohár INOV-8 CUP – žebříček A, Česká Třebová 24.-25.5.2014

O víkendu se konal v České Třebové český pohár štafet - Vyzývací pohár. Jednalo se o trojboj 2x štafety a 1x sprint. Několik našich závodníků bylo nominováno do štafet za Středočeský kraj, který obhajoval loňské druhé místo: Bára S., Vilda, Maruška, Hanka. Dále jsme měli na trati i Báru V. hostující ve štafetách za Kotlářku.

Předpověď počasí vypadala na víkend hodně špatně - přívalové deště. Naštěstí se vypršelo v pátek cestou na závody, o víkendu to bylo již bez deště. V sobotu dopoledne byly na programu štafety, odpoledne sprint a v neděli opět štafety. Středočechům se podařilo obhájit celkové druhé místo, ke kterému přispěli i naši závodníci. Všem závodníkům za Středočeský kraj gratulujeme a děkujeme trenérům Kameničákům za perfektní organizaci "zájezdu".

Na bednu se z Říčan dostala Maruška v sobotu - 3. místo štafeta D14 a Bára V. - 3. místo v sobotu i neděli v D18. Podrobnější rozbor výkonu našich závodníků:

Bára S. D12 - sobotní štafeta 15. místo z 24 štafet (na svém úseku 14.) , neděle bohužel disk štafety (Bára na svém úseku 13. místo), sprint 42. místo ze 73 závodníků.

Vilda H12 - běžel oba dva dny ve štafetě mimo soutěž (MS) z důvodu mixu (kluci, holky) v jejich štafetě, v celkovém pořadí nejsou z důvodu MS uvedeni, štafety běžel pěkně, jejich nedělní štafeta bohužel disk, sprint 33. místo ze 72 závodníků.

Maruška D14 - sobotní štafeta 3. místo z 21 štafet (na svém úseku 2.) , nedělní štafeta 4. místo z 22. štafet (na svém úseku 4.), sprint 34. místo ze 72 závodníků.

dsc_0949[1]

Hanka D14 - sobotní štafeta bohužel disk štafety (Hanka na svém úseku 4. místo) , nedělní štafeta 5. místo z 22. štafet (na svém úseku 4.), sprint 44. místo ze 72 závodníků.

Bára V. D18 štafety, D16A sprint - sobotní štafeta 3. místo z 38. štafet (na svém úseku 4.) , nedělní štafeta 3. místo z 37. štafet (na svém úseku 2.), sprint 2. místo ze 48 závodníků.

dsc_0259[1] dsc_0898[1]

Co víkend ukázal? Konkurence je obrovská, není jednoduché se na úrovni celostátních závodů prosadit. Bára V. drží formu z loňska a pere se o přední umístění i v jejím asi nejméně oblíbeném sprintu. Maruška i Hanka oba dny vyrovnané výkony mezi nejlepšími (individuálně ve svých úsecích nejhůř 4. místo), Bára S. a Vilda rovněž vyrovnané výkony oba dva dny cca v půlce startovního pole na svých úsecích. A co sprint: Tam rezervy ještě doufejme máme :-).

Fotky tentokrát odkazem na web Kameničáků (jsou mimochodem moc pěkné).

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.