INOV-8 CUP – žebříček A, Žebříček B – Čechy 17.-18.5.2014

Další ze seriálů celostátních závodů žebříčku A a B se uskutečnil v obci Rokytá nedaleko Mníšku bod Brdy. Les u Jablonečku nebyl ještě nikdy navštíven nohami orientačního běžce, a proto jsme se všichni moc těšili. O to více, že část lesa má být prohlášena za oboru a možná se tedy v dané oblasti běželo poprvé na naposledy. Lehce nás vyděsily 🙂 pokyny typu: "Prostor závodu byl dříve intenzivně využíván k výcviku armády. Prostor byl sanován a otevřen veřejnosti, přesto je teoreticky možný výskyt cvičné munice. Při případném nálezu podezřelého objektu se v žádném případě ničeho nedotýkat a místo nálezu posléze oznámit v cíli pořadatelům."Každý den se závodů zúčastnilo cca 1700 lidí. To je obrovské číslo a pochvala organizátorům, protože vše klapalo bezvadně. V neděli trochu zlobilo vyčítání čipů v cíli, ale to je zanedbatelný detail. V sobotu totiž zlobilo mnohem více počasí. Vytrvalý déšť již cestou na start, náročné tratě nahoru dolů, rozbahněné přeběhy, při doběhu do cíle jsme se bořili do bahna jako v oraništi, stejně jako auta na parkovišti. Prostě orienťák za extrémních podmínek, takže nám pak zamračená neděle jen s trochou bahýnka připadala naprosto báječná.

V sobotu jsme měli skromnější sestavu závodníku (Vyhnálkovi, Šrámkovi, Sládečkovi), v neděli nás bylo podstatně více.

V sobotu běžela výborně Bára V. (3. místo v D16A). Hanka, Maruška, Jára a Bára S. běželi pěkně a umístili se cca kolem poloviny ve své kategorii.

V neděli pro všechny velká pochvala, měli jsme několik výborných výsledků: Bára V. 2. místo v D16A, Maruška 5. místo a Hanka 12. místo (1 minutu za Maruškou) v D14B z 58 závodníků, výborný 13. Jára v H12C. Holky Kotenovy v D10 C, kluci v H10L (výborný Tomáš K. na 7. místě) a nejmladší v HDR (výborný Jan T. na 9 místě) krásně bojovali a nasbírali cenné zkušenosti. Matyáš se dostal nějakou záhadou do A kategorie a sám vám asi potvrdí, že si hrábnul hluboko - každopádně to byla dobrá škola a motivace do dalších tréninků.

A co dospěláci: V sobotu výborná Iva a Petr Sl., v neděli se vytáhl David (jako správný trenér šel příkladem) a opět Iva. Petr Š. opět nepřekvapil :-), dokonce ho na stejném přeběhu předstihla i dcerka Hanka (o cca 20s na 2,5 minutách). Je to k zamyšlení a další motivace do tréninku i v pokročilejším věku :-).

Všem ještě jednou děkujeme za reprezentaci oddílu a těšíme se na další závody.

Výsledky - sobotní klasická trať (číslo v závorkách je počet závodníků v kategorii):

D12C (32) - 22. Sládečková Barbora
D14B (60) - 22. Šrámková Hana, 26. Vyhnálková Marie
D16A (30) - 3. Vyhnálková Barbora
H12C (28) - 16. Šrámek Jaromír

Výsledky nedělní krátká trať:

D10 C (17) - 10. Kotenová Markéta, 14. Kotenová Barbora
D14 B (58) - 5. Vyhnálková Marie, 12. Šrámková Hana
D16A (29) - 2. Vyhnálková Barbora
H10L (16) - 7. Krumlovský Tomáš, 11. Tolar Hynek, 13. Jiroušek Šimon
H12C (32) - 13. Šrámek Jaromír
H16A (34) - 34. Jiroušek Matyáš
HDR (39) - 9. Tolar Jan, 15. Krumlovský Vojtěch, 16. Polívková Beáta, 18. Jiroušková Barbora

Fotografie ze závodu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.