Šestkrát na stupních v Chuchli

Říčanští orienťáci v sobotu vybojovali hned šest pomyslných medailí v pražské Chuchli. Nestalo se tak při dostizích, nýbrž při závodě oblastního žebříčku na krátké trati.

Pořadatelé z USK připravili závod na mapě Klobouk známé například z loňského oblastního přeboru štafet. Centrum bylo tentokrát umístěno přímo u Vltavy, v loděnici stejného klubu. Na start jsme si museli trochu vyšlápnout do kopce, protože byl situován v blízkosti malé lesní ZOO, cíl se nacházel nedaleko Mariánského pramene.

Zveřejnění popisů kontrol den před závodech společně se známou mapou bylo výzvou pro hračičky. O zábavu na páteční večer měli postaráno. Ukázalo se, že například kontrola číslo 38 byla opět severovýchodním okrajem hustníku a měla dokonce i stejné číslo. Jinak se ale tratě od těch loňských naštěstí poměrně dost lišily.

Centrální oblast mapy okolo dětského hřiště je protkána poměrně hustou síti cest a cestiček, její okrajové části na východě, jihu i západě spadají prudkými srázy do údolí. Nacházejí se zde suťová pole, hustníky tvořené vším možným – hlavně to mělo trny – nechyběly ani zarostlé skládky. Do těchto částí se dostali zejména účastníci delší tratí. Zaujala mě kontrola na vrcholku pyramidy nad starou vápenkou. Byl odtud velmi pěkný výhled, jen nebyl čas na kochání se.

V dětských kategoriích bodovaly hlavně stabilní opory našeho oddílu. Martina zvítězila v kategorii D12, následovaná Laura na druhém místě. Maki byla třetí v D10. Dále bych ještě vyzdvihl osmá místa Jakuba Sch. v H10L a Štěpána H. v H12.

Mezi dospělými jsme zaznamenali také troje pomyslné stupně vítězů (dospělí se nevyhlašovali). Ve všech případech to bylo druhé místo – Anička S. v D21K, Bára Kr. v T3 a mě se zadařilo v H35.

Celkové výsledky v ORISu.

Fotogralerie zde – pár říčanských dresů je tam k vidění.

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.