Klasika na Jílovišti (Cukrák) 6.10.2013

V neděli 6.října se mnoho matfyzáckých borců vypravilo do Jíloviště, vzdáleného jen asi půl hodiny jízdy od našich domovů, aby zde odběhlo závod na klasické trati ve stejném prostoru, kde se běžel loňský SMIK.

Shromaždiště bylo na jílovišťském fotbalovém hřišti, kde závodníci i brzo startující mohli zhlédnout fotbalový zápas. Kdyby orientaci nezabrali tribuny, aby si tam odložili věci, dost možná by zůstaly prázdné. Ale takhle měli mladí fotbalisté alespoň vděčné obecenstvo, které se díky nim nenudilo, než odešlo na 1900 m vzdálený start.

Přivezli jsme mnoho pěkných umístění, ta ale rozhodně nebyla úplně zadarmo. Les byl pěkný, čistý, sem tam trochu podrostu nebo průběžných hustníků. Delší tratě navštívily i kameny a další hlubší údolí a rýhy. Tratě byly kopcovité, hlavně ze začátku, kdy se ze startu kleslo do hluboké rokle s potokem, ta se pak přeběhla (některé kategorie i několikrát) a odtud se stoupalo až do úrovně cíle, aby se pak zase kleslo a nebozí běžci museli na sběrku do kopce.

Závody byly pěkné, s hezkým zázemím, počasí také vyšlo-svítilo sluníčko a bylo teplo. Tratě byly pěkně postavené v kopcovitém, ale krásném lese. Malou nedokonalostí byl stánek s občerstvením a jeho obsluha ve stylu Pat a Mat, alespoň ze začátku, než se zaběhla J. Závody zakončilo vyhlášení, kde se téměř v každé kategorii objevil matfyzácký prapor.

Autor článku: Bára V.

Fotografie ze závodu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.