Pěkně jsme si zaSMIKovali

17. listopad má už tradiční místo v našem závodním kalendáři. Orieňťáci mají jedinečnou možnost zaběhnout si závod Mistrovství světa bez nutnosti kvalifikačních závodů. Stačí se pouze včas přihlásit, neboť počet účastníků je omezen na cca 350 kusech. Pouze dvě kategorie (muži, ženy), volné pořadí sběru kontrol, neposedné kontroly měnící během závodu svou pozici, jízdní řád kontrol, časový limit 1 hodina a v cíli nemilosrdné trestné body narůstající při nesplnění časového limitu  s každou minutou navíc geometrickou  řadou činí z tohoto závodu unikát jediný na světě, proto Mistrovství světa.

Z RIC se na start postavilo 19 borců všech věkových kategorií. Tento závod není pouze o orientaci a běhu, ale taky o promyšlení optimálního pořadí sběru kontrol. Často méně zdatný orieňťák, ale chytrá hlavička, poráží zkušenější borce.

A už jsme na startu. Pět minut před vyběhnutí do lesa bereme mapy a snažíme se vymyslet optimální postup. Hledáme na mapě start, v menším hloučku závodníků OB RIC padají různé nápady ideálního začátku, pět minut strašně rychle ubíhá. Zásadní otázka zní - obíhat celý uzavřený prostor uprostřed mapy nebo paběrkovat jen na 1/2 mapy? Většina se rozhodne oběhnout. Trať není náročná, je to hodně o běhu. Přibližně v půlce trati, na druhé straně mapy než je cíl, za uzavřeným prostorem, většina z nás zjišťuje, že má před sebou ještě polovinu trati, ale už pouze třetinu a méně času do vypršení časového limitu. Teď teprve začíná ten správný adrenalin. Někdo mydlí přímo do cíle, někomu to závodnícké srdce nedá a cestou se snaží posbírat ještě poslední body. A konečně cíl. Nechybí závěrečný rozbor a diskuse nad mapou ještě v cílovém prostoru a fotografie menších hloučků na památku.

Moc pěkný závod, organizátoři už jsou zkušení, takže na jedničku. Počasí teplé, bylo to po mrazech ze začátku týdne na krátký rukáv.

Sumář výsledků a zajímavostí.

Z holek nejlépe naše štafetové trio v pořadí Bára (10. místo / 27 bodů) Hanka (23/22) a Maruška (24/22) (H+M stejný čas). Z kluků nejlepší trio v pořadí Pavel (38/28), Michal (41/27), Petr (63/24).

Bára 3 trestné body, být o 5 sekund pomalejší, už by jich měla 6. Největší nervy na doběhu pro splnění limitu Ivca v čase 59:49 a Emička 59:43, z kluků Petr 59:36 a Pavel 59:30. Z dětí všichni běželi krásně, obdivuji, kolik toho posbírají:   Emička a Martina 16 bodů, Maki a Bára 13, Jára 19, Hynek jako nováček 2 body.

10 našich borců (přes polovinu !) nasbíralo nějaké trestné minuty (ach ta obíhačka 🙂 ). Nejvíce Eva 21 (čímž si vynulovala všechny pracně posbírané body za kontroly), Radek a Honza 15. Rekordní počet trestných minut 171 neměl naštěstí říčanský zástupce :-).

Pěkně jsme si to užili, je to relax, i když na trati samozřejmě jedeme naplno. Už se těšíme na příští rok.

Výsledky RIC zde.

[pe2-gallery album="http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/115438562854657598645/albumid/6354076295484275665?alt=rss&hl=en_US&kind=photo" ]

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.