ŽA, ŽB – Čechy, Sedmihoří, 15.-16.6.2013

O víkendu 15.-16. června se konaly závody žebříčku A a B v Mezholezech (u Stříbra).

V sobotu se běžela klasická trať v krásném lese plném kamenů. Podle toho také vypadaly popisy kontrol-kámen, kámen, skupina kamenů, prohlubeň, kámen... Shromaždiště bylo na rozlehlé louce, kde nebylo snadné najít místo ve stínu, pokud jste neměli postavený stan, protože stín byl pouze v malém ostrůvku lesa na louce.

Tratě byly pěkné, ale fyzicky poměrně náročné-zvlášť když občerstvovačky měly jen některé z delších tratí. A v tom horku, jaké bylo, by nějaké osvěžení po cestě jistě uvítali všichni. Ale po vysilujícím doběhu po sluncem zalité louce se všichni mohli umýt v příjemně studené vodě z hasičské cisterny.

Vadou na kráse celého závodu byl jeden z komentátorů, jenž naštěstí nekomentoval průběh závodu. Ovšem vyznamenal se před a při vyhlašování výsledků - vyhlášení bude za 9 min, za 8,45 min.... stupně vítězů jsou zelený... před žlutým-červe... voranžovým obloukem...

V neděli se běžela krátká ve stejných terénech, ale byla náročnější na mapování než sobotní klasika-podle toho také vypadaly výsledkové listiny, oproti sobotním výsledkům jsme byli výrazně níž. Tratě byly opět velmi pěkné a docela těžké-už ne tolik fyzicky, ale mapově. Shromaždiště bylo na stejném místě jako v sobotu, ale na start to bylo hrozných 2,9 km. Kdo se nudil, než odešel na start, tak si mohl projít mnoho stánků se sportovním vybavením a něco hezkého si koupit.

Závody v Mezholezech byly určitě pěkně strávený víkend v krásných lesích a tomu, kdo se jich nezúčastnil, nezbývá než litovat, že si nemohl trochu pobloudit mezi stovkami kamenů.

Autor článku: Bára

Fotografie ze závodu se připravují.

Výsledky byly nejlepší z letošních žebříčků A a B za celé Čechy. V sobotu přímo šokovala Eliška prvním místem, Bára skvěle finišovala na druhém místě a v neděli výborně běžel Matyáš na třetím místě. Výborné výsledky v nabité konkurenci. Gratulujeme a chválíme i ostatní, kteří se rozhodně neztratili a skvěle náš oddíl reprezentovali v nejnabitějších letošních závodech.

Sobota:

D14B: 1. Sieglová Eliška, 16. Vyhnálková Marie, 26. Šrámková Hana
D16A: 2. Vyhnálková Bára
H12C: 7. Siegl Matyáš, 18. Forst Antonín

Neděle:

D12C: 11. Šimšová Bára
D14B: 11. Sieglová Eliška, 18. Vyhnálková Marie, 36. Šrámková Hana
D16A: 8. Vyhnálková Bára
H10C: 8. Šrámek Jaromír
H12C: 3. Siegl Matyáš, 9. Šimša Martin, 11. Forst Antonín

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.