Registrace orientačních běžců na rok 2017

Začátkem března byla ukončena registrace orientačních běžců pro rok 2017. Zároveň jsme provedli úhradu vašich členských příspěvků. Prosím zkontrolujte vaše clearingová konta,  zda odepsaná částka souhlasí s vaším zvoleným typem členství a zda nejste v mínusu (někteří skutečně jste). Reklamace adresujte prosím na mne.

V Říčanech jsme registrovali 130 závodníků. Loni to bylo 114. Celkem je v ČR 10,138 registrovaných orienťáků (loni 9,331). OB Říčany je druhý největší OB oddíl ve Středních Čechách, celkově 20. v ČR.

Už loni jsem na tomto místě psal, že každý rok orienťáků přibývá a letošní nárůst je dokonce ještě vyšší než loni. Nejvíc je to bohužel vidět v Praze a okolí. Jednak stále narůstá konkurence, a to hlavně v dětských kategoriích - skončit do šestého místa je dnes myslím stejný úspěch jako před pár lety být na bedně. A potom na závody kolem Prahy jezdí stále víc lidí, což se bohužel negativně projevuje v tom, že se mnohdy nevejdeme do škol a hospod, kde je centrum závodu, často jsou problémy s parkováním, ale hlavně se závody velmi časově natahují. Zde jen připomínám, že při přihlašování v našich Přihláškách je možné do pole Vzkaz pořadateli uvést, pokud potřebujete startovat brzy nebo naopak pozdě. Někteří pořadatelé si s těmito vzkazy hlavu nelámou, ale mnohdy to pomůže a opravdu vám budou přiděleny startovní časy odpovídající vašim požadavkům.

Koho zajímají grafy a tabulky, tak něco je zde:

Tabulka vývoje počtu registrovaných orienťáků ve Středních Čechách, v Praze a v ČR:

Čtyři největší oddíly ve středních Čechách graficky:

A nakonec seznam největších oddílů v ČR:

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.