Milovníci klasiky se dočkali

Po sérii závodů na krátké trati, ve sprintu, při nočácích a ve štafetách jsme si opět mohli vyzkoušet závod na klasické trati. Větší vzdálenosti, menší počet kontrol, dlouhé přeběhy a nejrůznější volby postupů nás čekaly v Mníšku pod Brdy při Oblastním žebříčku na státní svátek 8. května.

29 našich borců byla pěkná účast. Děti přicházely natěšené. Mezi nimi úspěšná kvalifikantka na Letní olympiádu dětí a mládeže Martina. Laura, pro kterou byl tento závod posledním kvalifikačním závodem na Letní olympidádu za Prahu. A páťáci už s klidnou hlavou po přijímačkách na osmiletá gymnázia. Pár dospěláků vypadalo už ráno dost použitě, neboť den předem absolvovali kvadriatlon dvojic. Užívali si to v lese, na vodě i na kole přes 5 hodin, takže nedělní klasiku plánovali pojmout jako lehký výklus. Počasí ráno vypadalo obstojně, i sluníčko zasvítilo. Stan jsme se rozhodli nestavět, doufali jsme, že nezmokneme a nelákala nás ani štěrková plocha k tomu účelu určená.

V dětských kategoriích máme dvě medaile: Adélka 2. místo v D12, Maki hned za ní 3. místo. Gratulujeme. A ještě Terka pěkné 7. místo. Holky H14 Martina (5.), Ema (9.), Laura (10.). Další kluci a holky taky pěkné umístění.

Z dospěláků rovněž dvakrát pomyslné stupně vítězů: Iva 2. místo H35L, Ivana 3. místo H35K. Příjemně překvapil Dingo 5. místem H35K (přece jen jsem ho měl dohlásil na L), hned za ním Honza.

Podrobné výsledky zde, rychlý přehled zde:

Závodnické srdce našich kvadriatlonisté jim nakonec nedovolilo nic vypustit a šli naplno. Míra asi ani nezaznamenal, že má v nohách kvadriatlon (10. v H21L), Pavel se krásně rozběhl (20. v H35L) a jen Michala tělesná ani duševní stránka ještě úplně neposlouchaly.

Nakonec se nám i rozpršelo, pár borců přicházelo do cíle s mapou vytvarovanou do kuličky. Iva měla mapu suchou, bohužel na ni už na startu nezbyl mapník A3, takže mapu A3 musela během závodu v mapníku A4 několikrát překládat a otáčet. Už nikdo nezjistí, zda ji to nestálo zlato.

Díky všem za účast, pěkné výsledky a hurá příští víkend na zahajovací závody B-žebříčku. Pozn.: Holky Vyhnálkovy nás budou reprezentovat na A-žebříčku, budeme jim držet palce. A ještě jednou gratulace Báře k medaili na MČR ve sprintu.

Pár fotografií zde (něco Jarda, něco já na stařičkém kompaktu):

[pe2-gallery album="http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/115438562854657598645/albumid/6418228128293855681?alt=rss&hl=en_US&kind=photo" ]

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.