Oblastní mistrovství ve sprintu Praha Vinoř 13.4.2013

Krásně nám svítilo sluníčko a bylo asi 15 stupňů, a proto jsme byli celou dobu venku na hřišti, i když byla vedle tělocvična (ve které bylo chladněji než venku). Menší děti si hráli na stráni porostlé plazivými keři. Větší si házeli s míčem nebo létajícím talířem na hřišti.

Start byl nedaleko a cesta byla pořád z kopečka dolů. Les byl téměř neprostupný a na mapě vyznačen skoro celý zeleně. Všude byly malé tenké stromky a místy i ostružiny, bylo tam poměrně dost cest. Velká část trati byla po rovině a místy byla i bažinka, které jsme se snažili vyhnout. Některým se to ale nepovedlo, což bylo vidět na botech u spousty závodníků. 

Po ukončení závodu bylo vyhlašování. V každé kategorii byly vyhlášeny výsledky zvlášť z Pražských oddílů a zvlášť ze Středočeských oddílů. Umístili jsme se celkově velice dobře!!

Autor článku: Bára Š.

Několik následných postřehů doplnil Kulino:
Druhý závod po zimě. Poprvé jsme "tábořili" pod oddílovým křídlem. Po dlouhém hlasování byla vítězná varianta převedena z papíru do reálu a výsledek je moc pěkný. Nejen po designové stránce, ale i funkční. Jsme všude krásně vidět, jen děti poprvé s křídlem trochu bojovaly na stupních vítězů. Jen více medailí, ať si to co nejvíce děti procvičí!

Účast na závodech byla slušná díky blízkosti místa konání. Počasí vyšlo, závody taktéž. Pro někoho to byly po zimě první závody, ale všichni se s tím poprali pěkně. Medailové žně jsou toho důkazem. Po dlouhé době zaviněné na první pohled nevinným zraněním se na startu objevila Petra. A pořád ji to běhá dobře.

Fotografie ze závodu

Jak jsme dopadli dopoledne (stupně vítězů jsou dle přeboru Prahy, ostatní i za Středočeský kraj):

Devět medailí a spousta dalších krásných umístění. Gratulujeme.

Kategorie D10: 7. Pračková Ema, 8. Šimšová Pavla, Disk Pokorná Adéla
Kategorie D10L: 1. Blahutová Martina
Kategorie D12: 1. Vyhnálková Marie, 8. Šimšová Barbora
Kategorie D14: 1. Sieglová Eliška, 3. Šrámková Hana  
Kategorie D16: 8. Repiská Amálie, 13. Šachová Barbora
Kategorie H10: 1. Rožek Vilém, 2. Šrámek Jaromír, 3. Choutka Štěpán, Disk Rožek Vojtěch
Kategorie H12: 2. Šimša Martin, 18. Rohlíček Alois, 20. Vedral Tomáš, Disk Forst Antonín
Kategorie H14: 3. Thein Filip
Kategorie H16: 10. Kohout Matyáš

Střípky ze závodů dospělých:

- Petra, Dáša, Iva a Gábina obsadili v D35 za sebou čtyři místa s odstupem mezi 4. a 7. místem 18s.
- Prakin díky náhodné fotografii nenáhodného fotografa se sběrky uspěl u jury a nebyl Disk.
- Honza si tentokrát vzal správnou mapu.

Odpoledne (Veřejný závod Praha-Kbely) to vypadalo takhle:

Po ranním sprintíku se část našich závodníků přesunula z Vinoře do Kbel. Jarní počasí se přes poledne trochu pokazilo, ale na závod se opět ukázalo sluníčko. Závod měl dvě startovací místa, což některé z nás trochu zmátlo. Naštěstí oba starty byly od sebe vzdálené 50m, a tak jsme nemuseli panikařit. Závod měl charakter městského běhu s krátkými přestávkami pro ražení kontrol. Profilem skoro rovinka.

První část se odehrála mezi paneláčky s kontrolami rychle za sebou. Druhá část se běžela v malém parčíku. Stromky ještě nemají listy, a tak kontroly šly dohledat celkem rychle. Výsledky byly super (účast byla přeci jen proti ránu menší). Kromě dětí viz níže excelovaly i naše ženy: 1. místo Dáša(D35), Třetí místo: Zita (D35), zabojoval i Roman (druhé místo H45 se ztrátou 2s na vítěze).

Autor článku: Honza R.

Kategorie D10: 2. Pračková Ema
Kategorie D10L: 2. Blahutová Martina
Kategorie D12: 1. Vyhnálková Marie
Kategorie D14: 1. Sieglová Eliška
Kategporie D16: 7. Repiská Amálie
Kategorie H12: 7. Rohlíček Alois

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.