1. PŽ Klánovice 7.4.2013

V neděli 7. dubna pořádal v Klánovicích oddíl FSP letošní první závod pražského žebříčku.

Počasí nebylo nic moc-zataženo, docela zima a několikrát i zapršelo. Přesto se z našeho oddílu na závody vydalo docela dost lidí - možná také proto, že jsme měli být na soustředění, ale když bylo zrušeno, tak mělo dost závodníků volnou neděli.

Zázemí závodu bylo v klánovické škole, kde byly pro závodníky k dispozici tři třídy. Občerstvení bylo poměrně skromné (na námi pořádané PŽ v Babicích nemá :-)) - guláš, párky v rohlíku, nějaké pití a pár druhů buchet. Zato byl ale připraven doprovodný program - TempO, které jsme si mohli každý vyzkoušet.

Samotný závod nebyl nic zvláštního-úplně placatý les, jen sem tam nějaký malinký kopeček, kupka nebo jáma. Les byl dobře průběžný, takže ani v tomto bodě se neobjevilo nějaké ozvláštnění závodu. Na mapě sice nějaké hustníky byly, ale většinou jen světle zelené. Je pochopitelné, že v takovém lese se příliš zajímavý závod postavit nedá, ale přece jen se pořadatelé mohli trochu víc snažit, aby závod nebyl hlavně o rychlosti.

Ovšem vrcholem všeho bylo vyčítání. Asi 50ti-metrová fronta čekala i na ty závodníky, kteří startovali v čase 100 a více. Tato fronta by mohla být ještě mnohem delší, kdyby tam stál každý závodník se svým čipem, ale takhle to většina z nich vzdala, nebo začala odjíždět a své čipy nechali na vyčtení odolnějším kamarádům. Počítač byl prý pomalý kvůli počasí.

Na závěr: závodníkům z našich řad se celkem dařilo, za zmínku určitě stojí první místa Páji, Marušky a Báry V. v kategoriích linie, D12 a D16 a třetí místo Vojty v kategorii linie. Velmi pěkně se umístila také Amálka, která skončila čtvrtá v D16, Martin Šimša 4. v H12, Emička 5. v D10, Bára Šimšová 5. v D12 a pak kluci Filip a Matyáš Jiroušek, kteří byli jeden pátý a druhý čtvrtý v H14. Závod to byl celkem pěkný, ale poměrně jednoduchý a běhavý.

Autor článku: Bára V.

Všechny výsledky ze závodů.

Fotografie ze závodu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.